Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

33m2 dżungli z elementami Glamour, czyli odc. 5. „Totalnych remontów Szelągowskiej”

Kategorie: • Autor: Komentarze ()

Kolejny odcinek "TRS" już za nami - tym razem przyjechaliśmy do Płońska, żeby zrobić niespodziankę Asi. Bohaterka większość swojego czasu poświęca na pomoc innym, od lat działając w Szlachetnej Paczce. Ale nie tylko na tym polu Asia poświęca się pomocy innym, jest honorowym dawcą krwi, jest ratownikiem medycznym, i.... mogłabym tak jeszcze wymieniać długo :) Jeżeli jesteście zainteresowani historią Asi, zapraszam do obejrzenia odcinka - daty i godziny powtórek w TVN i HGTV - jak zawsze na końcu wpisu. A teraz, zapraszam do zapoznania się ze szczegółami remontu w mieszkaniu Asi. 

Mieszkanie ma 33m2. Remontu nie widziało od.... lat 90 tych, co widać na poniższych zdjęciach. Marzeniem Asi było posiadanie oddzielnej sypialni - większość mieszkańców kawalerek, o tym marzy - co jest całkowicie zrozumiałe :) Bardzo się cieszę, że Aśka akurat o tym marzyła, bo dzięki temu mogliśmy uprawiać naszą ulubioną dyscyplinę sportu - DEMOLKĘ :) 

Praca przy projekcie była dla mnie przyjemnością. Jak już wyburzyliśmy ściany, mieszkanie otworzyło się i pokazało swoje możliwości! Dodatkowym atutem był styl, który Asia lubi czyli Glamour! Dawno nie robiłam wnętrza w tej stylistyce :) 

SALON:

[caption id="attachment_11102" align="aligncenter" width="700"] Foto: Michał Bonikowski[/caption][caption id="attachment_11094" align="aligncenter" width="683"] Foto: Michał Bonikowski[/caption][caption id="attachment_11092" align="aligncenter" width="700"] Foto: Michał Bonikowski[/caption]

W całym mieszkaniu, poza łazienką, położyłam deskę trójwarstwową ESLOV w jodłę francuską, w kolorze naturalnego dębu. Biorąc pod uwagę fakt, jak dużo dzieje się w tym niewielkim, acz wielkim, wnętrzu, ściany i sufity pomalowałam na biało farbą Dulux. Na jednej ze ścian, tej która płynnie przechodzi również w ścianę w sypialni, położyłam fototapetę w deseń Jungle wydrukowaną na wymiar w pracowni DPOS. Jak się okazało, żyjemy w czasach, w których można drukować na wszystkim! :) A tapeta wyszła pięknie! W części wypoczynkowej salonu postawiłam dwie sofy w kolorze pudrowego różu - nic bardzie glamourowego od pudrowego różu nie istnieje :) Między nimi położyłam dywan w innym odcieniu różu, a na nim ustawiłam dwa stoliki kawowe - cały zestaw "wypoczynkowy" kupiłam na Westwing. W salonie postawiłam jeszcze kilka kwiatów podbijających temat tapety, dodałam poduszki, pled i zawiesiłam prostą, ale pasującą do stylu lampę sufitową w kolorze złota (westwing). W oknach zawiesiłam białe proste zasłony, żeby już bardziej nie "przegadać" tego wnętrza :) 

KUCHNIA:

[caption id="attachment_11108" align="aligncenter" width="700"] Foto: TVN[/caption][caption id="attachment_11098" align="aligncenter" width="683"] Foto: Michał Bonikowski[/caption][caption id="attachment_11109" align="aligncenter" width="700"] Foto: TVN[/caption][caption id="attachment_11097" align="aligncenter" width="700"] Foto: Michał Bonikowski[/caption]

W kuchni stanęła biała zabudowa UNIK z frontami na wysoki połysk (Castorama). Do nich dałam blat dębowy - idealnie współgra z jodełką na podłodze. Gwiazdą tego aneksu kuchennego stały się kafelki! Piękna, szklana cegiełka Mozaika METRO BIG MIRROR Silver (numer katalogowy: 418415). Idealnym uzupełnieniem kolorystyki i jasności tej kuchni stały się ciemne sprzęty agd od Beko oraz grafitowa bateria i zlew. 

PRZEDPOKÓJ:

[caption id="attachment_11100" align="aligncenter" width="683"] Foto: Michał Bonikowski[/caption]

Akapit dotyczący przedpokoju, dodaję specjalnie, żeby odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się (na moich mediach społecznościowych) pytanie - GDZIE JEST SZAFA? Tak więc, szafa jest w przedpokoju, zbudował ją Darek Stolarz. Jest duża i pojemna - odpowiadająca potrzebom Asi - a mało ją widać w odcinku, ponieważ ma lustrzane fronty :) Poza wspomnianą szafą, w przedpokoju zawisło lustro Bohaterki oraz szafka/przybornik (zrobiłam ją razem z Darkiem) na różne utensylia malarskie Asi. 

SYPIALNIA:

[caption id="attachment_11103" align="aligncenter" width="700"] Foto: Michał Bonikowski[/caption][caption id="attachment_11093" align="aligncenter" width="700"] Foto: Michał Bonikowski[/caption]

W sypialni, którą udało mi się stworzyć dzięki szklanym drzwiom ze szprosami, które zamówiłam w LEKKO - firmie specjalizującej się w tego typu zabudowie, oraz w projektowaniu i produkcji ścian industrialnych, pociągnęliśmy na jednej ścianie dębową jodełkę - przedłużenie podłogi. Pierwsze skrzypce oczywiście, jak w każdej sypialni, gra łóżko, dość proste, ale wygodne. Za nim, zamiast zagłówka, zawiesiłam dwa lustra, które znalazłam na aukcji internetowej. Przy łóżku postawiłam dwie lampy z westwing. 

ŁAZIENKA:

[caption id="attachment_11110" align="aligncenter" width="700"] Foto: TVN[/caption]

W łazience utrzymałam stylistykę jungle wykorzystując kafle NATURE JUNGLE w liściasty deseń, do tego na pozaostałych ścianach położyłam farbę w kolorze głębokiej, butelkowej zieleni - BOHO. Aby dołożyć też trochę stylistyki Glamour, zamontowaliśmy złote baterie: wannowo-prysznicową OMNIRES Y oraz baterię umywalkową. Żeby uspokoić tę dżunglę kolorów, na podłodze, na wannie i ścianie nad wanną położyłam szary, stonowany GRES LUNA. Wszystkie elementy użyte w łazience, znajdziecie w Castoramie. 

BALKON:

[caption id="attachment_11101" align="aligncenter" width="683"] Foto: Michał Bonikowski[/caption]

Na balkonie razem z Mariką, postawiłyśmy na prostotę i wygodę, choć biorąc pod uwagę ilość zieleni, nawiązałyśmy trochę do dżungli :) Na podłodze położyłyśmy wykładzinę LENTEX, w kolorze szarym. Na tym okrągły dywan z zewnętrzny (westwing). Stanęła tam też skrzynia BLOOMA DENIA oraz puf RURAL także  z serii BLOOMA.  Wszystko otoczyłyśmy kwiatami w naturalnych osłonkach i tym zamknęłyśmy temat balkonu! 

Jak zawsze dziękuję całemu mojemu zespołowi: Marice i Dominikowi oraz Darkowi Stolarzowi, Arturowi i jego Pomocnikom oraz Chłopcom z LING-BUD-u z Iwanem na czele. Dziękuję!!! 

Zapraszam do oglądania kolejnych odcinków „Totalnych remontów Szelągowskiej” w TVN i HGTV oraz na Player.pl 

Powtórka tego odcinka w TVN:

  • niedziela (8  listopada) godz. 18.00

Emisje tego odcinka w HGTV:

  • piątek (6 listopada) godz. 22.00
  • niedziela (8 listopada) godz. 15.30
  • poniedziałek (9 listopada) godz. 18.00
  • środa (11 listopada) godz. 11.30
  • czwartek (12 listopada) godz. 23.30

Ściskam, Do.