Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

„Domowe Rewolucje” odcinek 5, czyli mało przestrzeni i dużo miłości…

Kategorie: • Autor: Komentarze ()

Małe mieszkanie, a w nim wielka miłość. Sebastian i Karina to para idealna, której brakowało wygodnej i nowoczesnej przestrzeni. Ich 25 metrowa kawalerka była pełna starych mebli, niewygodna i źle rozplanowana. Tutaj potrzebna była duża zmiana z przeniesieniem elektryki i kładzeniem gładzi włącznie. Do akcji wkroczyłam ja i moja niezastąpiona ekipa. Duży remont mało czasu i efekt „wow”, czyli coś co lubię najbardziej.

 

 

 

 

Głównym celem było optyczne powiększenie przestrzeni. Udało się to dzięki ujednoliceniu kolorów oraz tej samej podłodze we wszystkich pomieszczeniach z wyjątkiem łazienki. To jeden z najważniejszych zabiegów w małych wnętrzach. W mieszkaniu wymieniliśmy podłogę na panele w jodełkę w kolorze szarym z Komfortu.

 

W salonie pojawiła się nowa rozkładana kanapa Harris z Agata Meble, duży mobilny puf wykonany z palety, pełniący również funkcję stolika kawowego, zrobiony przeze mnie i Darka Stolarza, lustra z sieciówki, lampa, szafka pod telewizor oraz zabudowa nad szafką, zrobiona przez Darka i jasny dywan z Komfortu, dzięki któremu nadaliśmy wnętrzu przestrzeni. Ściany zostały pomalowane na kolor biały. W oknach zawiesiliśmy rolety rzymskie oraz zasłony w kolorze białym z Dekorii.

 

 

 

Fot. Piotr Czaja

 

 

 

 

 

Fot. Piotr Czaja

 

Fot. Piotr Czaja

 

 

Ściankę dzielącą kuchnię od salonu zastąpił blat, który spełnia rolę jadalni. Na blacie zamontowana została płyta grzewcza, a pod blatem piekarnik. W kuchni powiesiliśmy duże lustro, które optycznie powiększyło wnętrze. To świetny patent, który stosuje się w małych powierzchniach. Kuchnia jest integralną częścią salonu, dlatego zamiast płytek postanowiliśmy położyć na ścianie materiał drewnopodobny imitujący blat. Ściana nad zlewem została pomalowana farbą Beckers, która jest odporna na wodę, plamy i wysokie temperatury. W nowej kuchni naszych bohaterów jest jasno, a większość rzeczy jest pochowana w ergonomicznych szafkach. Bohaterowie doczekali się wymarzonego piekarnika i w końcu będą mogli piec ciasta czekoladowe. Kuchnia jest połączeniem szafek z Agata Meble z blatami i panelem ściennym od Darka Stolarza.

 

Fot. Piotr Czaja

 

 

Fot. Piotr Czaja

 

 

 

W sypialni przesunęliśmy drzwi, dzięki czemu zrobiło nam się miejsce na pojemną szafę zrobioną przez Darka Stolarza. Na jednej ze ścian zrobiliśmy galerię ze zdjęć naszych bohaterów oraz mapę zdrapkę, która nawiązuje do hobby naszych bohaterów – podróży. Pośrodku stanęło wygodne łóżko z Agata Meble. Oświetlenie tworzą białe kinkiety na wysięgniku firmy Spotlight.  W prezencie ode mnie Karina i Sebastian dostali ramkę 3D, do której wsadziłam ich zdjęcie ślubne wraz z magicznym piórkiem, które jest ważną pamiątką z tego ważnego dla nich dnia. Kolory ścian to biel oraz granatowo –  białe pasy nawiązujące do motywu marynistycznego. W oknach pojawiły się rzymskie rolety z Dekorii.

 

 

 

Fot. Piotr Czaja

 

 

Fot. Piotr Czaja

 

 

W łazience położyliśmy nowe płytki oraz zamontowaliśmy wannę z szybą pełniącą również funkcję prysznica. Ściana została pomalowana na kolor niebieski, na niej zamontowaliśmy lustro oraz umywalkę z szafką zrobioną przez Darka Stolarza. Dzięki temu, że pralka została przeniesiona do zabudowy w przedpokoju zrobiło się więcej miejsca. Łazienkę udekorowaliśmy dodatkami z Agata Meble.

 

Fot. Piotr Czaja

 

 

 

 

Zapraszam do oglądania powtórek:

Na antenie HGTV Polska:

– poniedziałek, godz. 20:00

– wtorek, godz. 11:00

– środa , godz. 17:00

Na antenie TVN:

– niedziela, godz 11:00

– sobota, godz 15:30