Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

„Domowe Rewolucje” odcinek 7, czyli koniec z niewygodą…

Kategorie: • Autor: Komentarze ()

Mały metraż, zero prywatności, wąskie przestrzenie, boazeria z lat 80-tych i zniszczona podłoga. Tak wyglądało mieszkanie Majki i Tomka. Ta młoda para próbowała ratować swoją kawalerkę. Pomalowali boazerię i niektóre meble. Własnymi siłami wyremontowali łazienkę i odświeżyli kuchnię, ale to wnętrze potrzebowało zmiany totalnej.

 

 

Główne zadania:

  • to stworzenie funkcjonalnej kuchni, w której można dużo gotować
  • nowa duża szafa, która pomieści ubrania
  • oraz osobna sypialnia, dzięki której Maja i Tomek będą mieli prywatną przestrzeń.

Wszystko utrzymane w stonowanej kolorystyce.

 

 

 

Fot. Piotr Czaja

 

 

Duży pokój zaczął pełnić funkcję salonu i aneksu kuchennego. Znalazło się tam miejsce dla szafki pod telewizor zakończonej regałem na książki wykonanych przez Darka Stolarza. Obok stanęła wygodna, niebieska sofa z Agata Meble. Nad nią powiesiliśmy galerię obrazów i zdjęć. Nad niskim wielofunkcyjnym stolikiem kawowym, który wykonałam wraz z Darkiem zawisła biała lampa Alvar. Na podłodze położyliśmy skóry w różnych kolorach z Komfortu, które optycznie podzieliły wnętrze. Dodatkowym źródłem światła jest lampka stołowa Dave stojąca na szafce RTV ze SPOTlight. Podłoga w całym mieszkaniu została wymieniona na panele podłogowe z Komfortu.

 

 

 

Fot. Piotr Czaja

 

 

 

Piękny, stary fotel bohaterów został wytapicerowany i stał się designerskim meblem. Na ścianie położyliśmy białe płytki w tzw. jodełkę. Ściana, na której powiesiliśmy galerię została pomalowana na kolor grafitowy.

 

 

 

Fot. Piotr Czaja

 

 

 

Meble i sprzęt kuchenny zostały zagospodarowane na lewej ścianie. Naprzeciwko szafek stanął stół i krzesła w kolorze białym. Całość została kupiona w Agata Meble.  W oknie powiesiliśmy roletę rzymską w kolorze niebieskim z Dekorii.

 

 

Fot. Piotr Czaja

 

 

Nad stołem kuchennym powiesiliśmy lampę sufitową Reja z Britop Lighting. Kaloryfer został zabudowany maskownicą. Przestrzeń optycznie powiększa nam lustro na ścianie kupione w Agata Meble.

 

 

 

Fot. Piotr Czaja

 

 

W miejscu dawnej kuchni powstała sypialnia. Znalazło się w niej miejsce na dużą szafę oraz kontynentalne łóżko z wysokim, pikowanym zagłówkiem z Agata Meble. Nad nim zamontowaliśmy półki wykonane przez Darka Stolarza,  pełniące funkcję szafki nocnej. Ściany pomalowaliśmy na matowy, spokojny turkus, który sprzyja wypoczynkowi. W oknie powiesiliśmy roletę rzymską z Dekorii w kolorze białym.

 

 

 

Fot. Piotr Czaja

 

 

Drzwi z przedpokoju do salonu pojawiły się w nowym miejscu, dzięki temu przy wejściu do mieszkania powstało miejsce na wygodną szafę wykonaną przez Darka Stolarza. Duże lustro optycznie powiększyło przestrzeń.