Oferta
Kontakt
projekty@maniaevent.pl
+48 533 666 746

Dwa w jednym – pokój dzieci

Dorota Was Urządzi - TVN Style
Kategorie: , , • Autor: Komentarze ()
Dorota Was Urządzi - TVN Style

Dorota Was Urządzi – TVN Style

Lokalizacja: Warszawa, Praga

Pomieszczenie: pokój dzieci

Powierzchnia: około 15 m2

Czas realizacji: 3 dni

Budżet: do 7000 zł.

Problem

Rodzeństwo, dwoje dzieci w różnym wieku musi dzielić ze sobą sypialnię. Jak zaprojektować pokój, który będzie zaspokajał potrzeby małego jeszcze chłopca i dziewczynki, która idzie do szkoły?

Dorota Was Urządzi - TVN Style

Dorota Was Urządzi – TVN Style

Wizja

Pierwszą myślą przy urządzaniu pokoju dla dwójki dzieci jest zawsze piętrowe łóżko, ale prawda jest taka, że takie rozwiązanie nudzi się dzieciom bardzo szybko. Zaproponowałam za to podział pokoju za pomocą kolorów i tapet. W ten sposób zyskujemy dwie strefy sypialne – dla chłopca i dla dziewczynki.

Dorota Was Urządzi - TVN Style

Dorota Was Urządzi – TVN Style

Realizacja

Właściwie wszystkie meble wybrałam z sieciówki. Udało mi się wykorzystać starą szafę i regały bohaterów. Szafa została pomalowana, a na regałach pojawiły się kolorowe pudełka ułatwiające organizację. Łóżka, w różnych kolorach, mają pomysłową funkcję – rosną razem z dzieckiem. Czasem warto wydać więcej na “powiększające” się łózko, czy materac, bo w ostatecznym rozliczeniu i tak wyjdzie taniej. Nad łóżka dzieci przygotowałam “tablice inspiracji” na których będą mogły przyczepiać ulubione rzeczy. Poprzez różne tapety, kolory łóżek i ozdoby udało mi się podzielić pokój na 2 części i uzyskać przestrzeń dla chłopca i dziewczynki.

Pod oknem zaprojektowałam ławę, którą można zrobić własnoręcznie. Jest to motyw, który bardzo nam się podoba, znamy go głównie z amerykańskich filmów. Zabudowa kaloryfera pod postacią takiej ławy wcale nie musi być robiona na zamówienie przez stolarza – z takim mobilnym meblem doskonale poradzimy sobie sami. Będzie to też dodatkowa przestrzeń do przechowywania.

Stolarza poprosiłam o wykonanie biurka – dziewczynka za chwilę idzie do szkoły i będzie potrzebować miejsca do nauki. Zaproponowałam biurko mobilne, na kółkach, które stanęło  na środku pokoju. Miało też dodatkową funkcję – mały blacik dla młodszego brata, który dzięki temu może „towarzyszyć siostrze w nauce”.

Dziewczynka jest osobą nadpobudliwą, potrzebującą miejsca do aktywności fizycznej. Na jednej ze ścian stworzyłam ściankę wspinaczkową i umieściłam drabinki, które poprzednio nie do końca mieściły się w jej pokoju. Bazą pod “małpi gaj” stała się farba tablicowa, dzięki czemu można dowolnie zmieniać scenografię ściany – będzie to też miejsce dla kreatywnego “wyżycia” się dzieci.

Zrobiłam też dla dzieci tippi – mały namiot w którym można się wyciszyć lub doskonale bawić w dom lub Indian.

Pokój i jego podział za pomocą kolorów i tapet to doskonały punkt wyjścia do zabawy tkaninami – już one mogą odmienić nasze wnętrza. Nie bójmy się łączyć różnych wzorów – tapety, chorągiewki, poduszki, zasłony – to wszystko może mieć różne wzory i faktury, a jednocześnie doskonale ze sobą współgrać. Pokój ma być przyjemny i przytulny, sprawiać, że dzieci nie będą chciały z niego wychodzić. Ma pobudzać je do rozwoju, ale dawać też przestrzeń do kreatywnej aktywności.

Dorota Was Urządzi - TVN Style

Dorota Was Urządzi – TVN Style

Podsumowanie metamorfozy

Dorota Was Urządzi - TVN Style

Dorota Was Urządzi – TVN Style