Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

DZIDZIA PIERNIK, CZYLI UWIELBIAM JEDNOROŻCE

Kategorie: • Autor: Komentarze ()

W kategorii zabawki i prezenty dla dzieci możliwości jest nieskończenie wiele. Małe dzieci potrafią bawić się plastikową butelką z narysowanymi  oczami, a miska z wodą i kolorowe kubeczki zastępują najbardziej skomplikowany wynalazek. To my dorośli szukamy zabawek, które są wszystkim na raz, koniecznie z milionem funkcji. Proponuję jednka postawić na prostotę i zabawę.

Dzisiaj propozycja prezentu DIY dla kilkuletniego dziecka. I dla mnie jednocześnie 🙂 Jednorożec na patyku. Uwielbiam je w każdej postaci. Jeżeli macie inne gusta, to może być konik, panda czy inne zwierze. Zasada wykonania ta sama:-)

 

 

 

 

 

 

Potrzebować będziecie:

  • materiału, najlepiej bawełny
  • drewnianego lub bambusowego (jest lżejszy) kijka
  • wypełniacza do poduszek lub waty
  • igły, nitki, nożyczek, kleju na gorąco
  • do dekoracji i wykonania detali: tiulu, wstążek, guzików, wełny
  • tektury i ołówka do zrobienia szablonu

 

 

 

 

Na kawałku szablonu odrysujcie kształt głowy, rogu oraz uszu. Możecie skorzystać z gotowych, darmowych wzorów dostępnych w internecie. Po wycięciu kształtów, odrysujcie szablon na materiale. Pamiętajcie, aby wyciąć dwa takie same elementy.

 

 

Następnie należy zeszyć  głowę – zostawiając dziurę na róg oraz dolną część, przez którą będziemy wsadzać wypełnienie.

 

 

 

 

Zszywamy róg, wypełniamy i przymocowujemy do głowy. Można wcześniej obwinąć go dekoracyjnie kawałkiem tiulu. Doszywamy uszy. Z wełny robimy grzywę, którą przyszywamy do głowy.

 

 

Na koniec montujemy głowę na kiju, kleimy końce i przewiązujemy wstążką. I gotowe.

 

 

 

Zabawka przetestowana przez Tolę, najmłodsze dziecko Marii. Według Toli jest to „Super Konik” lub „Konik Wróżkowy”. Jak zwał tak zwał. Najważniejsze: radość szczera, galopowanie po domu z odgłosami przeróżnymi i uśmiech. Tak – zdecydowanie warte włożonej pracy. Polecam.

Do.