Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

Jak urządzić pokój dziecka, czyli pytanie bez odpowiedzi

Kategorie: , • Autor: Komentarze ()

Jak urządzić pokój dla małej dziewczyniki lub dla dwójki dzieci – to pytanie, które zadajecie na FB i w mailach bardzo często. To pytanie zadawane także przez wielu dziennikarzy. Chciałabym dać jak najlepszą odpowiedź, ale nie znam cudownego przepisu. Dlaczego? Oprócz paru zasad, których powinniśmy się trzymać, przede wszystkim traktujmy dzieci jak ludzi, którzy mają swoje zdanie. One naprawdę wiedzą, czego chcą. I niech to one właśnie będą naszą inspiracją. 🙂

Na początek dowiedzmy się, co lubi nasze dziecko, pooglądajmy z nim zdjęcia w sieci lub spróbujmy wspólnie narysować wymarzony pokój. Kiedy już wiemy czy latorośl chce namiot na środku czy superbohatera na suficie, możemy zabierać się do pracy, trzymając się paru zasad.

 

  1. neutralna baza
maniadesign.com.pl

maniadesign.com.pl

Dziecko zmienia zdanie dwa razy w miesiącu. Zróbmy mu pokój, który ma naturalną bazę (ściany, meble) w bieli, szarościach czy delikatnych pastelach. Klimat pokoju twórzmy dodatkami – obrazki w formie galerii, chorągiewki, pompony, poduchy.

 

2. ekonomiczne rozwiązań

Aranżacja pokoju dziecka służy maksymalnie kilka lat – zmieniają się potrzeby i oczekiwania. Nie płaćmy kilku tysięcy za łóżeczko, które będzie używane 2-3 lata. Możemy wybrać meble, które rosną razem dzieckiem. Korzystajmy z meblowych sieciówek, które są pełne ekonomicznych rozwiązań.

 

maniadesign.com.pl

maniadesign.com.pl

 

3. bezpieczeństwo

Sprawdzajmy atesty farb czy wyposażenia – ważne, aby pokój był nie tylko ładny, ale i bezpieczny.

 

maniadesign.com.pl

maniadesign.com.pl

 

4. pokój dla noworodka

Urządźmy przede wszystkim funkcjonalnie i wygodnie dla nas – rodziców. Kiedy dziecko podrośnie i dowiem się Kim jest i co lubi, przearanżujemy pokój w raj właśnie dla niego.

maniadesign.com.pl

maniadesign.com.pl

Ale przede wszystkim nie bójmy się zmian. Nasze dzieci i tak zafundują nam wiele rewolucji. Myślę, że te dotyczące ich pokoi, będą najprostsze i do akceptacji i do zrealizowania.

Ścisk, Do.

 

Sklep ManiaDesign

Sklep ManiaDesign

Sklep ManiaDesign

Sklep ManiaDesign

ps. Po elementy dekoracyjne nie tylko do pokoju dziecka zapraszam także do mojego sklepu.