Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

„Jakość a nie ilość”, czyli minimalistycznie i kobieco…

Kategorie: • Autor: Komentarze ()

Minimalizm to harmonia, czystość i funkcjonalizm. Idealna opcja dla miłośników porządku. Zero zbędnych bibelotów i kiczowatych dekoracji.  I takie właśnie jest to mieszkanie. Ascetyczne, a równocześnie przytulne i kobiece. Zapraszam Was do środka.

 

Fot. Piotr Czaja

 

 

Fot. Piotr Czaja

 

 

Dobór odpowiedniej kolorystyki to bardzo ważna czynność przy aranżacji minimalistycznego wnętrza. Dominować powinna biel, która stanowi idealną bazę. Wanilia, beż, grafit i szarość to też dobre rozwiązanie. Kolory te nadają wnętrzu przestrzeni, a o to w minimalizmie chodzi. Ma być lekko i przestronnie. W tym mieszkaniu króluje biel. Jest ona obecna na ścianach, zabudowie kuchennej, a także meblach. Przełamana została jesionową podłogą, dzięki której wnętrze zyskało na przytulności. Kanapa w salonie w szarym kolorze i o prostej formie wraz z ecru zasłonami i beżowym, wełnianym dywanem tworzy miejsce do wypoczynku. Do tego  lampa podłogowa (kupiona w SPOTlight) i spokojnie można oddać się lekturze. Zasada, którą kierowałam się przy tym projekcie, to „jakość, a nie ilość”.

 

Fot. Piotr Czaja

 

 

Kuchnia jest miejscem, w którym panuje porządek, wszystko ma swoje miejsce i poza kilkoma, neutralnymi dekoracjami nic nie stoi na wierzchu. Wszystko  schowane zostało w zabudowie (łącznie z wysuwaną blatem z robotem kuchennym) i tworzy jednolitą płaszczyznę.

 

 

 

 

Idealnym materiałem, który podkreśla czystą i skąpą formę mieszkania jest konglomerat kwarcowy Noble Supreme White kupiony w Technistone . Ten elegancki i wyrafinowany materiał został zastosowany na blacie w kuchni, a także w łazience.  Jego charakterystyczne właściwości to niska nasiąkliwość i porowatość oraz odporność na zarysowania i działanie chemikaliów. Ten materiał wymaga odpowiedniej obróbki oraz montażu i tutaj wielkie podziękowania dla ekipy z GRANITY SKWARA, którzy wykonali świetną robotę.

 

 

 

Fot. Piotr Czaja

 

 

Fot. Piotr Czaja

 

Sypialnia dzięki wygodnemu łóżku w kolorze szarym i dużej ilości poduch tworzy wymarzone miejsce relaksu. Dekoracyjne pieńki użyte zamiast szafek nocnych  są w harmonii z nowoczesną lampką Tripod, W tym wnętrzu nic nie zaburzy  snu. Jest przytulnie, jasno i naturalnie.

 

Zaletą tego mieszkania jest jego uniwersalność. Dzięki neutralnej bazie wyłącznie za pomocą dodatków możemy je zmieniać i nadawać innego charakteru. Oznacza to, że szybko się nie znudzi.Wysokiej jakości materiały gwarantują, że mieszkanie będzie służyło właścicielce przez długie lata.