Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

Królik w torcie, czyli Wielkanocny ślub w wiosennym klimacie

Kategorie: , • Autor: Komentarze ()

Święta Wielkanocne to nie tylko nowy okres w kościele, czy symbol wiosny, to także oficjalny początek sezonu ślubnego . Taka data to często wybór nowożeńców, dla których ważna jest wiara, ale też  tych par, które czekały na słońce i dłuższy wolny weekend . I jak powody mogą być rożne, to motyw przewodni jest jeden, ale za to bardzo pojemny- symbolika życia objawiająca się wszelko. Poprzez nowalijki, kolor, kwiaty i … jajka, zupełnie dobrze radzące sobie także w dekoracjach kościoła i ślubnego stołu.

Kolor. Trudo wyobrazić sobie wielkanocne wesele bez całej gamy pasteli z dominacją żółci, różu czy delikatnego fioletu.  Koloru można użyć nie tylko w dodatkach – może stać się elementem dominującym. Błękitna zastawa, obrus w odcieniach lila róż czy cytrynowa suknia ślubna. Wśród wiosennych propozycji stylizacji, co roku można znaleźć typowo wiosenne kreacje: dziewczęce, kwieciste, urocze.

Kwiaty. To czas, kiedy najbliżej nam  do tulipanów, żonkili, irysów. Polecam wiosenny mix z goździkami, gałązkową, drobną różą  czy typowo ślubną eustomą, ale nie w tradycyjnym wazonie.  Użyjmy czegoś bardziej lekkiego: słoika obwiązanego wstążką, drewnianej osłonki na doniczki, małego, cynowego wiaderka.

 Jajka. Ślub w Wielkanoc bez nich. Nie ma mowy! Można ich użyć tradycyjnie – jako kolorowej ozdoby stołu czy trochę bardziej odważnie – jako podstawy do imiennych winietek. Jajko daje wiele możliwości. Pobawmy się nim.

Zebrałam kilka inspiracji – jest jeszcze chwilę czasu, by popracować nad wielkanocnym celebrowaniem. Może niekoniecznie musi to być  ślub, a może chrzciny czy po prostu uroczysty obiad w gronie rodziny i przyjaciół. Popatrzcie co udało mi się znaleźć – mój faworyt: tort króliczy. Dla cierpliwych i lubiących zabawy w lukrze – do zrobienia 🙂

[gallery ids="656,655,654,653,652,651,645,646,647,648,649,650"]