Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

Kuchnia, czyli kilka sposobów na lifting w 5 odc MDSZ

Kategorie: • Autor: Komentarze ()

Mamy tendencje do robienia wystawek, zastawiania blatów i kolekcjonowania zupełnie zbędnych gadżetów. Zmiana kuchni wydaje się trudna, ale czasami to kwestia przede wszystkim uporządkowania przestrzeni. Punkt wyjścia – kuchnia zrobiona, ale nie wykończona, czyli ofiara generalnego remontu gdzie w fazie końcowej brakuje budżetu na dodatki. Możecie ją zmienić za pomocą prostych trików, dodatków lub przy pomocy zdolnego stolarza 🙂

 

 

Fot. Piotr Czaja

 

 

Pierwsza metamorfoza jest szybka i ekonomiczna. Brudna biała ściana została pokryta czarną tablicówką. Ta farba nie tylko odpowiednio zabezpieczy przestrzeń przed brudem i wilgocią, ale stała się tlem dla oryginalnego zielnika. Trójwymiarowa galeria na ścianie – wystarczy ramka, farba i puszka po owocach czy groszku (szczegółowa instrukcja wykonania w programie).

 

 

Fot. Piotr Czaja

 

 

Na oknie pojawiła się pasiasta roleta rzymska z Dekorii.

 

 

Fot. Piotr Czaja

 

 

Druga wersja kuchni wymagała  więcej nakładu finansowego i czasu, ale wciąż to tylko lifting wnętrza, a nie generalny remont. Zmiana frontów z czerwonych na białe całkowicie zmieniła charakter tego wnętrza. Ściana została pokryta płytkami Church Pine – lvt imitującymi drewno.

 

 

 

Fot. Piotr Czaja

 

 

Dodatkowym meblem stała się mobilna wyspa kuchenna zrobiona z płyty meblowej i odnowionych, drewnianych skrzynek po owocach. Na półce powstała „kontrolowana” wystawka – jednolite, pastelowe naczynia, a na blacie niezbędne produkty w takich samych pojemnikach. Ujednolicenie rzeczy, które trzymamy na wierzchu to podstawa porządków w kuchni. W tej stylizacji również wykorzystałam roletę z Dekorii, tym razem w jednolitym kolorze.

 

 

Fot. Piotr Czaja

 

 

Ściskam

Do.

 

Za pomoc przy realizacji zdjęć dziękujemy salonowi z meblami kuchennymi:

Forma Studio Wnętrz Mariusz Szumilas

Aleja Rzeczypospolitej 12 lok. U5

02-972 Warszawa

Zapraszam na powtórki programu do HGTV:

  • czwartki 14:00
  • piątek 8:00 i 23:00