Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

Lustro DIY, czyli magia kleju na gorąco

Kategorie: • Autor: Komentarze ()

Obok tablicówki i ulubionego koloru szarego (S1000N), klej na gorąco to element, który w moich realizacjach przewija się często. Próbuję go używać do wszystkiego, ale te próby nie zawsze  okazują się udane 🙂 Stopiony materiał, czy poparzone dłonie – tak, musicie uważać. Klej na gorąco jest plastyczny, łączy różne materiały, jest trwały, tworzy przeźroczystą masę. Ale jak sama nazwa wskazuje, jest gorący, nawet bardzo. Więc uważajcie na swoje ręce, a w przypadku delikatnych materiałów, sprawdzajcie wytrzymałość na temperaturę na małym fragmencie.

Dzisiaj mam dla Was propozycję – dekoracyjne lustro w wersji super ekonomicznej.
 
Do wykonania potrzebować będziecie:

 • lusterka (ja wybrałam takie o średnicy 14 cm)
 • rolek od papieru (ilość potrzebna w zależności od średnicy lustra)
 • spreju (w wybranym przez Was kolorze)
 • kleju na gorąco
 • nożyczek
 •  

  pcz_0079

  fot. Piotr Czaja

   

  Rolki tniemy na równe paski, mniej więcej 1,5 cm szerokości. Następnie sklejamy je po 4 paski w kształt koła, jak na zdjęciu poniżej.

   

  collage2

  fot. Piotr Czaja

   

  Do mojego lustra potrzebowałam 16 takich kółek. Pomalowałam je sprejem na czarno. Po ich wyschnięciu  przytwierdziłam je do lustra, przy pomocy kleju na gorąco. Kształt ramki zależy od ilości użytych kółek – w tej kwestii pełna dowolność. Także kolorystyczna 🙂

  PS. to lustro ozdobne np. do przedpokoju. W łazience (tam gdzie wilgoć), nie spełni swojej funkcji, ewentualnie papierową ramę można dodatkowo zabezpieczyć lakierem (bezbarwnym, do drewna) w spreju.
   
  Dobrego Dnia!

  Do.
   

  pcz_0055a

  fot. Piotr Czaja