Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

Na nowo, czyli wakacyjne zabawy w recycling

Kategorie: • Autor: Komentarze ()

Urlop to idealny moment, aby nadrobić prywatne zaległości aranżacyjne 🙂 W domu na Warmii przez dwa tygodnie jeździłam z meblami, zamieniając funkcjonalność pokoi i opędzałam się od coraz to nowszych pomysłów. Z części zrezygnowałam z rozsądku, część wprowadziłam w życie. Znalazłam też czas, by odczyścić starą maszynę i odnowić szafkę nocną – skarby znalezione w starej szopie. Przy renowacji szafki pomógł mi mój przyjaciel Maciek. Moi bliscy wiedzą, że odwiedzając mnie na Warmii  jest prawie pewne, że zostaną zagonieni na prac różnych. Maciek nie opierał się bardzo, bo od ponad 20 lat zajmuje się aranżacją wnętrz, tworzeniem, przerabianiem i wymyślaniem różności. Trochę się złościł, ale wiem, że to uwielbia 🙂

Szafka znaleziona w szopie była bardzo zniszczona. Jej kształt i proporcje sprawiły, że uznałam, że warto ją wykorzystać i odnowić tak, by podkreślić jej atuty.

 

Do renowacji użyłam:

  • szlifierki
  • farby: biały podkład, szary oraz błękit
  • taśmy malarskiej, akcesoriów do malowania
  • płytek do wyłożenia spodu szafki

 

collage1a

 

Na początku, dokładnie oczyściłam szafkę. Pamiętajcie, że taka zabawa brudzi wszystko na około, dlatego staram się takie prace wykonywać w garażu, na balkonie a najlepiej na powietrzu – jeżeli mam taką możliwość.

 

collage2

 

Po oczyszczeniu (trzeba zmieść resztki pyłu) pomalowałam ją na biało (baza), na szaro, a na końcu użyłam błękitnej farby. Pamiętajcie, żeby pomiędzy warstwami zrobić przerwę, aby farba przeschła.

 

collage3

 

Po wyschnięciu błękitnej farby zaczęłam „postarzać” szafkę. Polega to na punktowym, delikatnym użyciu szlifierki, tak, by widoczne były 3 kolory, ale także samo drewno. Trzeba to robić powoli i stopniowo, by nie przesadzić z ilością przecierek.
collage3

 

Na koniec, na dolnej półce położyłam dwa kafle, które nadały jej nieco folkowego charakteru. Maćku, dziękuję za pomoc 🙂

Do.

 

collage