Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

Na pohybel prowizorce, czyli odc.8. Dorota Inspiruje

Kategorie: • Autor: Komentarze ()

Jak już pewnie wiecie, bo widzieliście odcinek, tym razem walczyliśmy z prowizorką! Specjalnie użyłam sformułowania walczyliśmy ponieważ prowizorka to najbardziej trwała forma budowlana we wszechświecie 🙂 Ola i Adam wykonali kawał dobrej pracy budowlanej, ale niestety polegli na wykończeniach. Co nie zmienia faktu, że za odwagę i „pomysły” chylę przed nimi czoła 🙂 Zapraszam was do szczegółowego opisu 8. – ostatniego odcinka drugiego sezonu „Dorota Inspiruje”.

Szafki kuchenne, jak widzicie wyglądały trochę jak nieumiejętnie ułożone klocki w tetrisie, ale i tak największą ciekawostką było równanie do nich sufitu. Zazwyczaj łatwiej jest odwrotnie, ale Adam… no cóż wymyślił inaczej 🙂 Salonu nie pokazuję – jeżeli jeszcze nie widzieliście, to zapraszam na powtórki – gdzie i kiedy? Terminy jak zawsze na końcu wpisu!

W kuchni zawiesiliśmy szafki z drewnianymi frontami z nowej kolekcji  Castoramy. Między szafkami wiszącymi, a stojącymi (z serii UNIK) z białymi klasycznymi frontami, położyliśmy wspaniałe heksagonalne kafle gipsowe MERELIA, które są do kupienia w Castoramie – położyliśmy je też na jednej ze ścian w salonie (o tym za chwilę). Te w kuchni pomalowałyśmy z Mariką, szarą farbą przeznaczoną do kuchni – kafle są gipsowe i będą pochłaniać wilgoć i tłuszcz występujące w kuchni, więc pomalowanie ich ma na celu zabezpieczenie. Od siebie dodam, że szpary między nimi oraz ich nierówności są ich urokiem, ale jeżeli komuś z was będzie to bardzo przeszkadzać, to oczywiście można je zafugować!

Zdjęcie: Piotr Czaja

Na szafkach położyliśmy grafitowy blat, w który włożyliśmy płytę gazową COOKE&LEWIS. Pod nią zamontowaliśmy piekarnik multifunkcyjny. Na ścianie obok zawiesiłam kilka obrazów z serii DECO BOX z motywami roślinnymi.

Zdjęcie: Piotr Czaja

Między kuchnią, a salonem powstał półwysep z powierzchnią do przechowywania, który pełni dodatkową funkcję do pracy w kuchni, a od strony salonu jest miejscem do siedzenia. Nad blatem wyspowym zawiesiłam lampy wygrzebane z czeluści naszego garażu – niestety nie pamiętam skąd się pochodzą 🙂 Lustro, które wisi obok to COOKE&LEWIS w szaro-stalowej ramie.

Zdjęcie: Piotr Czaja

W salonie postawiłam białą prostą, acz wygodną, kanapę. Nad nią zawiesiłam papierowego jelenia (zrób to sam w 30h 🙂 ) znalezionego w internecie. Obok sofy stanęła czarna lampa FRANKLIN. Między telewizorem, a sofą położyłam dywan CAPRI w geometryczny wzór. Na nim ustawiłam „garażowe” stoliki i dorzuciłam jeszcze ciemnogranatowy puf.  Dopełnieniem tej części salonu stała się piękna i wygodna, biało-granatowa, huśtawka z długimi frędzlami – znaleziona, jakże by inaczej – w internecie 🙂
Na zdjęciu widzicie także portal kominkowy (na świeczki 🙂 ) który zrobiłam z Darkiem dla naszych bohaterów. Nad nim zawisło lustro autorstwa wspomnianego przed chwilą Stolarza. Dla kontrastu, ale też żeby wydobyć biel kominka i lustra, ścianę na której się znalazły pomalowaliśmy na miętowy błękit farbą EasyCare.

Zdjęcie: Piotr Czaja

W oknach zawiesiliśmy szare zasłony z serii COLOURS. Na ścianie z telewizorem położyliśmy, te same co w kuchni, kafle heksagonalne, ale te pomalowaliśmy białą „zwykłą” farbą do ścian i sufitów. Na ścianie stanął oczywiście telewizor bohaterów, który postawiłam go na zabudowie biurkowo-szafkowej wykonanej przez Darka.

Zdjęcie: Piotr Czaja

Całość salonu prezentuje się tak 🙂

Mam nadzieję, że spodobała się wam ta metamorfoza, i że znajdziecie w niej inspiracje dla siebie. Jeżeli macie jakieś pytania, piszcie w komentarzach – postaram się odpowiedzieć na wszystkie!

Ponieważ był to ostatni wpis na temat tego sezonu „Dorota Inspiruje” chciałabym podziękować wszystkim zaangażowanym 🙂 Marice i Darkowi – za to, że zawsze stali przy mnie! Chłopakom z ekipy LING-BUD – bez was nie udałoby się to wszystko w tak krótkim czasie! Oraz oczywiście wszystkim, których nie widać w tv, a z którymi pracowałam przy tym programie 🙂

Zapraszam na powtórki tego odcinka do HGTV:

  • dziś – wtorek (7 maja) godz. 20.00
  • czwartek (9 maja) godz. 10.10
  • sobota (11 maja) godz. 15.00

Pozdrawiam z planu Domowych Rewolucji 4 🙂

Do.