Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

Ochra! Siena palona! czyli przekleństwa zdecydowanych kolorów

Kategorie: • Autor: Komentarze ()

Wiem, że przez swoje upodobania stałam się Szarą Eminencją Szarości miłościwie panującą w Królestwie Tablicówki i Kleju Na Gorąco. Bywa 🙂 Mało kto jednak wie, że kocham również róż, turkus i miętę, oraz mocną żółć, oraz, że mam wyjątkową słabość do … ochry.

Ale od początku.

Jak już wiecie łazienki Warmińskie pretendowały do miana mojej pięty Achillesowej. Skoro jednak udało mi się przemienić „rzeźnię” w stylowy salon kąpielowy, podjęłam się działań naprawczych łazienki dolnej. Nazwijmy ją „sztukowana”, dlaczego?

Wannę dostałam od mamy, która postanowiła w jej miejscu postawić biurko, pełniące funkcję toaletki, z wygodnym fotelem do czytania. Nie pytajcie, ale tak to właśnie wygląda. W jej łazience rzecz jasna. No i skoro jest Warmia to może bym wzięła…

Szafka wylądowała tu po moim urządzaniu mieszkania – mam taką samą, ale najpierw kupiłam za szeroką i nie było sensu zwracać, bo skoro jest Warmia…

Wieszak przywiozłam chwilę później, bo przeniosłam w swoim mieszkaniu kurtki z przedpokoju do garderoby i w jego miejscu znacznie lepiej prezentują się zdjęcia w ramach, widoczne z kanapy w salonie. Więc może się przyda na Warmii…

Z moich wyborów pozostało wc (cersanit), dwa obrazki – łazienkowe dioramy, które kupiłam w ukochanej hurtowni Regnum ( a co, ciągle pytacie skąd wyczarowuję dodatki), kolorowy żyrandol i kinkiety Maria Teresa ( z poprzedniego domu) i całkiem nowa roleta rzymska.

No i teraz znajdź na to wszystko sposób…

Jako, że baza była neutralna (!) – betonowa podłoga nie wymagała kładzenia płytek, świetnie przewodzi ciepło i jest łatwa w utrzymaniu czystości , a na ścianach zdecydowałam się na najtańszą boazerię pomalowaną na biało ( fluger dał radę), mogłam zaszaleć. I wbrew wszystkim i wszystkiemu właśnie w to szaleństwo poszłam.

WP_20151217_11_59_30_Pro

Mimo stylowych form ( żyrandol, wanna) postawiłam na zdecydowany kolor.  Ochra – musztarda, żółć czy jak kto woli. Uwielbiam ten kolor i lubię też gdy łazienka mnie budzi. Ta zdecydowanie pobudza, ale dzięki temu, że nie jest to czysta żółć, ale ochra właśnie, jest też przytulnie i przyjemnie.

WP_20151217_14_09_49_Pro

Pomysł na wykorzystanie wieszaka z przedpokoju w łazience, wzięłam z jednej z dioram. Dzięki temu mam miejsce na złożone ręczniki dla gości, papier toaletowy, oraz mnóstwo wieszaków.

półka

Łazienka „sztukowana”, stała się łazienką sztuki. Lub szaleństwa. I choć moja wspólniczka serdecznie jej nie znosi, ja jestem zachwycona. Tym nie mniej, jeśli minie mi ochota na kąpielowe szaleństwa, w jedno popołudnie mogę kompletnie zmienić jej wygląd ( łazienki, nie wspólniczki rzecz jasna) Za pomocą farby, czy też tapety.

ochra!

ochra!

Niech żyje ochra, szaleństwo i wolność !

Serdeczności

Do.