Oferta
Kontakt
projekty@maniaevent.pl
+48 533 666 746

Paryski szyk – salon

Dorota Was Urządzi - TVN Style
Kategorie: , , • Autor: Komentarze ()
Dorota Was Urządzi - TVN Style

Dorota Was Urządzi – TVN Style

Lokalizacja: Warszawa

Pomieszczenie: salon

powierzchnia: około 3,5m2

Czas realizacji: 3 dni

budżet: do 7 tys. zł

Problem

Stare, odziedziczone po rodzicach mieszkanie wymagało gruntownej metamorfozy. Marta i Łukasz próbowali je remontować krok po kroku, ale nie mając pomysłu na salon, dobrali niepasujące do siebie elementy. Trzeba było znaleźć sposób, by nowa kanapa, żyrandol i szafka tv zaczęły ze sobą dobrze wyglądać. Salon nie był łatwy w aranżacji – budynek z lat 60. miał, co prawda ma wysokie sufity, ale posiadał również pokoje przechodnie. W salonie były więc dwie pary drzwi, w tym jedne podwójne, a do tego wyjście na balkon.

Dorota Was Urządzi - TVN Style

Dorota Was Urządzi – TVN Style

Wizja

Bazując na tym, co zastałam we wnętrzu, chciałam stworzyć przytulny salon, w którym “styl glamour spotykałby styl francuski”. Powinno być to miejsce zachęcające do relaksu i przyjmowania znajomych. Nie zapomniałam też o biblioteczce na książki.

Dorota Was Urządzi - TVN Style

Dorota Was Urządzi – TVN Style

Realizacja

Ponieważ podłoga była bardzo zniszczona – potrzebne było by cyklinowanie i przełożenie parkietu, postanowiłam całość pokryć wykładziną z gęsto tkanego naturalnego materiału. Ściany zostały przemalowane na spokojny, piaskowy kolor, a przestrzeń pod parapetem została zabudowana. Łukasz chciał mieć biblioteczkę, dlatego pod ścianą postawiłam półki na książki, a nad nimi ustawiłam lustro w starej ramie okna. Czarna szafka na tv pozostała w pierwotnym miejscu, a żeby stworzyć przytulne miejsce do siedzenia, odsunęłam kanapę od ściany i dodałam jeszcze jedną identyczną na przeciwko. Dzięki temu przestrzeń zyskała ramę, a punktem centralnym stały się kanapy, a nie telewizor. Obie sofy pokryłam białym obiciem. Stary stolik bohaterów został przemalowany na czarno, to samo stało się z fotelem, który zyskał czarne obicie. Dzięki temu czerń pojawiła się w kilku meblach, a szafka tv nie była już tak przytłaczająca.

Postanowiłam także przerobić stary stylizowany fotel bohaterów i dać mu nowe życie. Jeżeli mamy bogato zdobiony mebel warto, żeby jego obicie i kolor były spokojne, inaczej mebel będzie przytłaczał. Tu złoto w połączeniu z gobelinowym materiałem sprawiało, że fotel do niczego nie pasował. Pomalowaliśmy więc ramę na czarno, wydobywając piękno rzeźbień. Również nowe obicie stało się czarne –  tak powstał elegancki i stylowy fotel. W takich sytuacjach można też się trochę pobawić i pójść w drugą stronę – różowa rama w krześle stylizowanym na Ludwika? Oczywiście. Materiał na obicie może być na przykład komiksowy. Styl happy barok doskonale pasuje zarówno do nowoczesnych pomieszczeń jak I do eklektycznych.

Przestrzeń

W tym projekcie ważne było rozplanowanie przestrzeni w salonie –  nie musimy wszystkich mebli ustawiać pod ścianami. Z niewiadomych względów tak właśnie mamy zakodowane. Zadajmy sobie pytanie, czy naprawdę potrzebujemy tyle pustego miejsca po środku? Akurat w tym układzie dwie kanapy na przeciwko siebie sprawiają, że przechodni pokój nabiera przytulności.

Kolorystyka

Bohaterowie wybrali beże, biele i złoto z czernią. Czerń jest najmocniejszym i najbardziej widocznym kolorem, więc jeżeli  nieumiejętnie rozplanujemy użycie czerni, pokój może sprawiać wrażenie jakby “przechylał”  się na jedną stronę. Dlatego jeżeli mamy jeden mebel w mocnym kolorze, tak jak tu duża szafka pod tv, musimy z każdej strony wnętrza dodać ten kolor, a dzięki temu zamiast bałaganu, uzyskamy spójne wnętrze.

Miszmasz na ścianie – czyli mini galeria.

Lubię miksowanie różnych ram, obrazów, plakatów, luster. Żeby całość wyglądała spójnie, musimy zdecydować się na maksymalnie 3 kolory przewodnie. Muszą być one spójne z kolorami, które pojawiają się we wnętrzu. Lustra wspaniale wyglądają razem z innymi ozdobami, dodatkowym atutem tej galerii jest to, że wtapiamy w nią telewizor, dzięki temu nie będzie on tak bardzo widoczny.

Dorota Was Urządzi - TVN Style

Dorota Was Urządzi – TVN Style

Podsumowanie metamorfozy

Dorota Was Urządzi - TVN Style

Dorota Was Urządzi – TVN Style