Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

Piłkarski pokój dla chłopca

Kategorie: • Autor: Komentarze ()

Podstawą aranżacji pokoju dla dziecka jest dobre rozplanowanie funkcji. Musi tu się znaleźć miejsce do nauki i zabawy, wygodne łóżko oraz pojemna szafa. Równie ważny jest pomysł na wnętrze. Urządzając pokój dla kilkulatka czy nastolatka musimy opierać się na kompromisie. Nie narzucać swojej stylistyki, a inspiracją powinny być zainteresowania i marzenia naszego dziecka.

W tym projekcie rządzi piłka nożna, która jest wielką pasją 6 – letniego Szymona.

 

 

Fot. Piotr Czaja

 

 

Baza w tym wnętrzu jest neutralna, nawet minimalistyczna . Dzięki temu pokój będzie rósł wraz z jego właścicielem. Rządzi tu drewno oraz szarości. Piłkarskie motywy występują jedynie w dodatkach, takich jak na przykład przyklejone piłki do ściany, czy wygodny puf w kształcie piłki nożnej.  Łóżko pełni rolę wielofunkcyjną. To miejsce do odpoczynku. Pamiętajmy o odpowiednim, wygodnym materacu. Do pokoju Szymona wybraliśmy szare łóżko z pikowanym zagłówkiem oraz miłą w dotyku pościel z  jerseyu od Nocne Dobra.

 

 

Fot. Piotr Czaja

 

 

 

Szybkim sposobem na wprowadzenie do wnętrza motywu przewodniego, w tym również nawiązania do futbolu, jest położenie na ścianie fototapety. W pokoju Szymona wybraliśmy bardzo konkretną z jego ulubionym piłkarzem Robertem Lewandowskim. Nad łóżkiem z kolei jest tapeta, która przedstawia boisko piłkarskie. Na podłodze położyliśmy ręcznie tkany, szary wełniany dywan.

 

 

 

 

 

 

Dzieci w wieku szkolnym często zapraszają do siebie swoich znajomych. Warto zatem zadbać o to, żeby ich wspólnie spędzony czas był atrakcyjny i nie tylko opierał się na grach komputerowych. W pokoju Szymona wydzieliliśmy strefę do zabawy, w której stanął stół z piłkarzykami oraz wygodny puf.

 

 

 

Fot. Piotr Czaja

 

 

 

Fronty szafy pomalowaliśmy czarną tablicówką. Nie mogło tu zabraknąć dużego biurka z szafkami do przechowywania książek lub zabawek. Pamiętajmy o doborze wygodnego krzesła, którego wysokość można regulować oraz o odpowiednim oświetleniu.

Kiedy Szymon zmieni zainteresowania, urośnie, będzie chciał mieć inny pokój będzie można przeprowadzić metamorfozę jego pokoju bez zmiany mebli. Wystarczy wymiana fototapety i piłkarskich dodatków i gotowe.