Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

Pokój córek, czyli przestrzeń dla dwóch dziewczynek w 11 odc. DWU

Kategorie: • Autor: Komentarze ()

Pokój Zuzi i Oli był bardzo zagracony i zupełnie niedopasowany do ich potrzeb. Najtrudniejsze okazało się, to że dziewczynki miały zupełnie inne oczekiwania, co do swojego pokoju. Stanęłam przed wyzwaniem stworzenia funkcjonalnej przestrzeni na małym metrażu, dla dwóch różnych osób, tak, by spełnić chociaż część z dziewczyńskich marzeń.

 

Fot. Piotr Czaja

 

Fot. Piotr Czaja

 

Na szczęście znalazłam jeden wspólny element – uwielbienie koloru fioletowego. Skłamałam bym twierdząc, że jest on w palecie moich ulubionych barw :-).  To moje małe bohaterki  jednak mają się czuć dobrze w swoim pokoju. Na tak intensywnym tle dobrze prezentują się białe meble i stonowane dodatki.

 

Fot. Piotr Czaja

Darek zrobił łóżka na wymiar. Drewniany domek – zagłówek nad łóżkiem Oli miał sprawić, że dziewczynki będą od siebie nieco odgrodzone. Na tak małej przestrzeni ten zabieg sprawdzi się idealnie.

Fot. Piotr Czaja

Przestrzeń w pokoju została mocno uporządkowana. Wszystkie rzeczy schowały się w wykonanej przez Darka szafie. Pokój optycznie się powiększył, jego trzeci mieszkaniec- chomik Mieczysław również zyskał  swój kąt.  Odpowiedni dla gryzonia o tak godnym imieniu ;-).

Fot. Piotr Czaja

Razem z Darkiem wykonaliśmy dla dziewczyn tablicę, która zawisła nad ich wspólnym biurkiem. Do jej wykonania użyłam blatu z sieciówki i dawno już nieużywanej tablicówki 🙂 Taka tablica jest elementem ozdobnym i bardzo praktycznym.

Fot. Piotr Czaja

Domek nad materacem wyłożyliśmy sztuczną trawą – nawiązanie do natury, którą tak lubi Ola. Kolorowe poduszki i zasłony z Dekorii nadały pokojowi dziewczęcy wygląd.

Ściskam

Do.