Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

Pokój dla noworodka, czyli siła dodatków w 2 ODC MDSZ

Kategorie: • Autor: Komentarze ()

     Pierwszy pokój dla dziecka robimy My rodzice bardziej dla siebie. Różne gadżety, zdobione dziecięce meble i kolory: niebieski dla chłopca, różowy dla dziewczynki. Taką aranżację trzeba kompletnie zmienić, jak tylko dziecko podrośnie. Dlatego proponuję neutralną bazę i dodatki. I kiedy zmienią się oczekiwania, a w pokoju zacznie rządzić konkretny 3 -latek stworzenie nowej aranżacji nie będzie trudne.

Fot. Piotr Czaja

 

Kiedy na świecie ma pojawić się noworodek, graciarnia czy gabinet stają się pokojem dla dziecka. Dostajemy wyprawkę i zbierane po rodzinie meble – od kuzynki, brata i sąsiadki. Z tego wszystkiego trzeba stworzyć przytulny i funkcjonalny kąt. Zaczynamy od komnaty dla małej księżniczki.

 

Fot. Piotr Czaja

 

 

Motywem przewodnim tego wnętrza jest koło. Kropki na ścianach to naklejki elektrostatyczne, które można kupić na internecie. Fotel jest z sieciówki. Komody również, ale nadałam im charakteru gałkami w różnych kształtach.

 

Fot. Piotr Czaja

 

Nad łóżkiem zawisł własnoręcznie zrobiony baldachim. Białe zasłony to mięsisty materiał cotton panama z Dekorii. Kształt koła podkreślają okrągłe dywany i pufy kupione w Matka Polka Dot.

 

 

Fot. Piotr Czaja

 

 

Druga metamorfoza, to wersja unisex z nastawieniem na chłopca. Jest jednak na tyle neutralna, że wystarczy zmiana kilku dodatków i może on być pokójem dla dziewczynki. Przecież róż nie jest obowiązkowy.

 

 

Fot. Piotr Czaja

 

 

Motywem przewodnim w tym wnętrzu jest niebo. Kolory: szary, odcienie niebieskiego i żółty. Ten ostatni kolor dozowany ostrożnie, tylko jako akcent. Domki na ścianie –  to malowanie zajmujące najwyżej godzinę.

 

 

Fot. Piotr Czaja

 

Nad łóżeczkiem zawisła zrobiona przeze mnie karuzela. Motyw nieba podkreślają tekstylia z Dots My Love: zasłony z chmurkami, różnokolorowe poduszki i chorągiewki.

 

Fot. Piotr Czaja

 

Aranżacja takiego pokoju, gdzie bazą są białe meble i jasnoszare ściany nie jest trudne. Wystarczy kilka pomysłów i jeden dzień. Naprawdę 🙂

 

zapraszam na powtórki programu do HGTV:

  • poniedziałek 20:00
  • wtorek 11:00
  • czwartki 14:00
  • piątek 8:00 i 23:00

Do.

PS. bardzo dziękuję za możliwość realizacji zdjęć w sklepie:

Salon firmowy Caramella

ul. Radna 2/4, 00-341 Warszawa (wejście od ul. Dobrej)