Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

Przestrzeń, czyli „open space” niestandardowo

Foto: Piotr Czaja
Kategorie: , • Autor: Komentarze ()

To było najtrudniejsze z pomieszczeń w naszym nowym biurze. Od Marii, która dzieli tę przestrzeń z Cezarym i Sylwią dostałam wiele wytycznych: ma być przytulnie, bez kontrastów, funkcjonalnie, z miejscem na mniej formalne spotkania, bez zadęcia. Stanęłam przed wyzwaniem: z salonu w bliźniaku z lat 60-tych stworzyć komfortową przestrzeń do pracy dla trzech skrajnie różnych osobowości.

Punktem wyjścia była geometria i prostota designu lat 60-tych. I chociaż użyłam zupełnie współczesnych mebli, to przemyślane dodatki stworzyły to wnętrze. Ściany, łącznie z sufitem pomalowane zostały szarą farbą Śnieżka, (w kolorze  NCS 1000N). Sufit pomalowany został tym samym kolorem, by zniwelować nierówności, a jest ich tu sporo. Na ścianach pojawiły się trójkąty – w pastelowych kolorach (farba Śnieżka). Figury geometryczne na ścianie nie są trudne do zrobienia, ale to dość pracochłonna zabawa. Na początek naklejamy sieć taśmy malarskiej, tworząc wzór, następnie malujemy wybranymi kolorami – przerwy między trójkątami powstały po zdjęciu taśm.

 

trójkąty

 

Ściana – galeria z plakatami autorstwa Ryszarda Kai z serii Polska (do kupienia Galerii Plakatu) to nawiązanie do grafiki lat 60-tych i sentymentalna wycieczka. Uwielbiam tą stylistykę. W moim domu też znajduje się kilka 🙂

 

Foto: Piotr Czaja

Foto: Piotr Czaja

 

Biurka , krzesła oraz fotele i kanapa Ektorp to Ikea. Dwa ostatnie przyjechały z nami ze starego biura i dostały nowe pokrowce. Zabudowa pod galerią to szafki kuchenne Metod.

 

Foto: Piotr Czaja

Foto: Piotr Czaja

 

Dzięki dywanom – tu geometryczna wersja dywanu Accent z Komfortu – odbiurowiłam nasz maniowy „open space”.  Do tego mięsiste zasłony oraz stylowe lampki biurowe z serii Edward z firmy Spotlight.  Lampa sufitowa, to oryginalna pofabryczna, odkupiona od znajomych.

 

Foto: Piotr Czaja

Foto: Piotr Czaja

Foto: Piotr Czaja

Foto: Piotr Czaja

 

Ważne było to, by w tej aranżacji ograniczyć dodatki do minimum. Lampy, dywany oraz plakaty tworzą klimat tego miejsca i dodatkowe elementy, mogłyby go tylko popsuć.

Do.