Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

Salon, czyli przestrzeń z potencjałem w MDSZ

Kategorie: • Autor: Komentarze ()

Salon. Pokój wielofunkcyjny. Do odpoczynku, przyjmowania gości, oglądania TV. Często połączony z jadalnią. To miejsce, gdzie spędzamy najwięcej czasu. Musi być wygodny, przemyślany i zgodny z naszymi oczekiwaniami. W Metamorfozach pokazałam, że nawet salon w bloku można urządzić  na wiele sposobów. Zmieniając jego funkcjonalność i aranżując w dwóch, skrajnie różnych wersjach. A więc: salon rodem z domku na wsi kontra nowoczesne wnętrze w stylu „transitional”.

 

fot. Piotr Mizerski

 

Punkt wyjścia – salon, gdzie widać jakiś pomysł, ale również atmosferę prowizorki. Stara kanapa przykryta kapą, brak dodatków i przypadkowe meble.

 

 

Fot. Piotr Mizerski

 

Pierwsza metamorfoza, to dowód na to, że w mieszkaniu w bloku można stworzyć salon rodem z domku na wsi. Pastelowy, przytulny, domowy. Punktem wyjścia w tej aranżacji jest łączenie wzorów: kwiatów, pasków, kratek. Pozornie różne tekstylia (z Dekorii, także pokrycia na kanapy z sieciówki) tworzą harmonijną całość i nadają wnętrzu charakteru.  Stolik jest autorstwa Darka, a malinową pufę kupiłam w Matka Polka Dot.

 

 

Fot. Piotr Mizerski

 

Biały stół i naturalne krzesła są z IKEA. Na ścianie położyliśmy panele ścienne imitujące deski. Ważnym elementem są białe, nowoczesne lampy.

 

 

Fot. Piotr Mizerski

 

Druga metamorfoza jest zdecydowanie dla odważnych. Inspiracją do tej aranżacji stał się popularny ostatnio styl transitional oraz nieśmiertelne kamienie, w tym przypadku struktura marmuru.

 

Fot. Piotr Mizerski

 

I tak na ścianie miejsce desek zajęły panele imitujące marmur. Podobny motyw zastosowałam własnoręcznie zrobionym stoliku – w programie szczegóły, jak go zrobić krok po kroku.

 

Fot. Piotr Mizerski

 

Szarość i złoto – to połączenie nadaje temu salonowi ponadczasowości. Szafkę pod TV zrobił Darek Stolarz. Część dodatków jest z sieciówki, turkusowe poduszki upolowaliśmy w TK Maxx.

 

Fot. Piotr Mizerski

 

Powrót do zieleni i dużych kwiatów we wnętrzach. Tak, to obecny trend. Trzeba się do tego przyzwyczaić i nauczyć dbać o rośliny, nie tylko kaktusy.

 

Fot. Piotr Mizerski

Do.

 

Dziękujemy za pomoc w realizacji zdjęć salonowi:

Bartico
00-716 Warszawa
ul. Bartycka 20/24, paw. 30A

 

Zapraszam na powtórki programu do HGTV:

  • poniedziałek 20:00
  • wtorek 11:00
  • czwartki 14:00
  • piątek 8:00 i 23:00