Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

Świąteczne odliczanie, czyli jak zaplanować dekoracje

Kategorie: • Autor: Komentarze ()

Nie zostawiajcie dekoracji domu na ostatnią chwilę. Jeżeli w Wigilię staniecie przed wyborem – usmażyć karpia czy zrobić oryginalny stroik na stół, to ten pojedynek wygra ryba.  Możliwe, że Wasz dom jest już mocno świąteczny, a obrus czeka wyprany w szafie. Jeżeli nie, zróbcie to dzisiaj. Pomysł, sprawdzenie dostępnych elementów, ewentualnie szybkie zakupy, próbna realizacja. To pomoże uniknąć niepotrzebnego stresu i zminimalizuje konieczność pójścia na kompromisy.

Poza choinką, dekoracją okien czy drzwi, aranżacja świątecznego stołu jest najważniejsza. Nie zapominajmy o nim. Po pierwsza baza – obrus i zastawa, to one będą punktem wyjścia. Jeżeli są białe możliwości jest wiele: od tradycyjnych zieleni, złote glamour, kolorowe folkowe elementy. Jeżeli obrus ma wzory, a talerze mocne wykończenie, umiar będzie dobrym doradcą.

Propozycja na klasyczne czerwienie. Nie można przesadzić w ilości dodatków i kolorów: pozostańmy przy naturalnych beżach, złamanej bieli, intensywnej czerwieni i zieleni tylko w opcji naturalnej.

Jeżeli organizujesz kolację wigilijną na więcej niż 5 osób, nie zapomnij o winietkach. Trzeba je przygotować wcześniej. Winietka może być jednocześnie elementem dekoracji serwetki – to rozwiązanie problemu braku miejsca przy dużej ilości gości i potraw.

 

fullsizerender

 

Potrzebować będziecie:

  • rolek po papierze toaletowym lub ręcznikach papierowych
  • nożyczek, ołówka, miarki/linijki
  • grubej włóczki lub tasiemki
  • kawałków brystolu lub grubszego papieru
  • cienkich mazaków

 

 

fullsizerender-3

 

Rolkę tniemy na równe kawałki (3 cm). Odcinamy około 2,5 metrowy kawałek włóczki (kłębek nie przeciśnie się przez otwór). Podklejamy od wewnątrz początek włóczki i obwijamy cały papierowy pierścień włóczką.

 

fullsizerender-2

 

Kiedy całość będzie gotowa – podklejamy końcówkę włóczki, od wewnątrz, używając kleju na gorąco. Opaska, pierścień jest gotowa. Teraz imienna winietka. Wycinamy wybrany kształt – ja zdecydowałam się na gwiazdkę z grubego papieru. Zróbcie sobie szablon, tak aby wszystkie były jednakowe (jeżeli nie potrafisz rysować, wydrukuj kształt z grafik dostępnych w necie). Podpisujemy i naklejamy gwiazdę na pierścień.

 

fullsizerender

 

Do  dekoracji stołu możesz użyć niemal wszystkiego, ale zdecyduj się na kilka spójnych elementów. W wersji naturalnej z klasyczną czerwienią  przygotuj wcześniej: świece, drewniane świeczniki, zielone gałązki, wyprasowane serwetki, wstążki, obrączki z winietkami, orzechy, szyszki. Pamiętaj, że do zrobienia świątecznych bukietów na ten stół możesz użyć słoika, metalowego dzbanka czy cynowej doniczki.  Powodzenia!

 

PS. Koniecznie przysyłajcie mi zdjęcia swoich aranżacji i wrzucajcie w komentarze. Inspirujmy się!