Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

Sypialnia w wersji mini, czyli sposób na małe wnętrze

Kategorie: • Autor: Komentarze ()

Chyba wszyscy to znamy – w końcu większość z nas wychowała się na blokowiskach, w niewielkich mieszkankach. Z resztą jednym z najczęstszych pytań jakie mi zadajecie dotyczy właśnie zagospodarowania małych powierzchni. Przedstawiam Wam zatem moją warmińską sypialnię gościnną- całe 2.20 na 2.30

Głównym motywem mini sypialni stał się styl marynarski: w kolorach i dodatkach. Chciałam także, aby był to przykład realizacji funkcjonalnej i niskobudżetowej. Dwie przeciwległe ściany do wysokości skosu pomalowałam na granatowo – ciemny niebieski w odcieniu navy. Skosy wokół okna pokryłam paskami. Oczywiście, w tym miejscu mogłabym położyć tapetę, ale kupno całej rolki, byłoby na pewno droższym rozwiązaniem. Pomalowanie w paski, nie jest trudne. Jest czasochłonne i wymaga cierpliwości. Moja rada: starajcie się nie malować taśmy malarskiej. Taśma zbyt mocno zmoczona farbą ciężko odchodzi od ściany i potrafi zniszczyć biały podkład. Taśmę trzeba zdjąć od razu po pomalowaniu, kiedy farba jest jeszcze wilgotna.

collage1 copy

fot. C. Rejsel www.dorotaszelągowska.pl

Centralnym meblem  stało się rozkładane łóżko HEMNES  z IKEA. Złożone pełni funkcję sofy pełnej poduszek w miksie kolorystycznym bieli, granatu i czerwieni, a głębokie szuflady są dobrym miejscem do przechowywania.  Aby powiększyć wnętrze dodałam lustro – zawsze sprawdzający się patent.

IMG_7809

fot. Celestyna Król

 

 

IMG_7816

fot. Celestyna Król

Dwa wiosła – jedno dekoracyjne, drugie służące jako wieszak zostały kupione w pobliskiej marinie. Oczyściłam je i nadałam nowe życie. To taka kropka nad i stylu marynarskiego – zresztą wystarczy trochę wyobraźni i samozaparcia. Internet jest pełen oryginalnych dodatków, które w takim wypadku mogą służyć jako dekoracje. Stare boje, koła, sieci. Ważne tylko, żeby stosować je ostrożnie, by wnętrze nie przypominało rybackiego kutra, tylko nawiązywało do konkretnej stylistyki.

pozdrawiam Do.