Sztuka kompromisu – salon

IMG_1759
Kategorie: • by Komentarze ()
collage2

Dorota Was Urządzi – TVN Style

Pomieszczenie: pokój dzienny

Powierzchnia: około 16 m2

Czas realizacji: 3 dni

Budżet: do 7000 zł.

Problem

Tym razem największym problemem nie było samo wnętrze, ale pogodzenie w nim gustu dwóch różnych osobowości. Ona – delikatna, romantyczna, chciałaby kobiecego salonu – On – siłacz o typowo samczych, mrocznych oczekiwaniach.

collage1

Dorota Was Urządzi – TVN Style

Wizja

Salon był dosyć duży i miał pełnić właściwie tylko jedną funkcję – być azylem w którym można odpocząć. Niby proste zadanie, ale nie do końca, gdy ma się do czynienia z Moniką i Jankiem :-)

w7

Dorota Was Urządzi – TVN Style

Realizacja

Zacznę od punktów wspólnych. Narożnik został – wygodny i podobał się zarówno jemu jak i jej. Sprawiłam, że stał się bardziej kobiecy za pomocą poduszek i koca. Do tego funkcjonalne stoliki kawowe i stojąca lampa. Kącik wypoczynkowy ocieplił wełniany dywan z męskim graficznym wzorem. Nad narożnikiem znalazło się również miejsce na galerię obrazów.

Pod oknem dodałam półki i osłoniłam kaloryfer, dzięki temu zyskałam dodatkową przestrzeń do przechowywania. Na oknie zawisły rolety rzymskie.

Ściana po prawej stronie została pokryta betonem – to również spodobało się i Monice i Jankowi. Tu stanęła nowoczesna meblościanka w odcieniu ciepłego drewna. Do tego telewizor i dodatkowe miejsce na obrazy.

Całość stała się nowoczesna, przestronna i przytulna – wnętrze idealnie sprzyjające relaksowi.

collage3

Dorota Was Urządzi – TVN Style

Podsumowanie metamorfozy

Zrzut ekranu 2016-07-25 o 18.38.15

Copyright © 2015, Mania Design, Web design: dobraforma.pl