Tematyczny – pokój dla chłopca

pokoj4
Kategorie: , • by Komentarze ()

 

Realizacja: Klient prywatny

Powierzchnia: 15 m2

 

Podstawą aranżacji pokoju dla dziecka jest dobre rozplanowanie funkcji. Musi tu się znaleźć miejsce do nauki i zabawy, wygodne łóżko oraz pojemna szafa. Równie ważny jest pomysł na wnętrze. Urządzając pokój dla kilkulatka czy nastolatka musimy opierać się na kompromisie. Nie narzucać swojej stylistyki, a inspiracją powinny być zainteresowania i marzenia naszego dziecka.

W tym projekcie rządzi piłka nożna, która jest wielką pasją 6 – letniego Szymona.

Fot. Piotr Czaja

Baza w tym wnętrzu jest neutralna, nawet minimalistyczna . Dzięki temu pokój będzie rósł wraz z jego właścicielem. Rządzi tu drewno oraz szarości. Piłkarskie motywy występują jedynie w dodatkach, takich jak na przykład przyklejone piłki do ściany, czy wygodny puf w kształcie piłki nożnej.  Łóżko pełni rolę wielofunkcyjną. To miejsce do odpoczynku. Pamiętajmy o odpowiednim, wygodnym materacu. Do pokoju Szymona wybraliśmy szare łóżko z pikowanym zagłówkiem oraz miłą w dotyku pościel z  jerseyu od Nocne Dobra.

Fot. Piotr Czaja

Szybkim sposobem na wprowadzenie do wnętrza motywu przewodniego, w tym również nawiązania do futbolu, jest położenie na ścianie fototapety. W pokoju Szymona wybraliśmy bardzo konkretną z jego ulubionym piłkarzem Robertem Lewandowskim. Nad łóżkiem z kolei jest tapeta, która przedstawia boisko piłkarskie. Na podłodze położyliśmy ręcznie tkany, szary wełniany dywan.

Dzieci w wieku szkolnym często zapraszają do siebie swoich znajomych. Warto zatem zadbać o to, żeby ich wspólnie spędzony czas był atrakcyjny i nie tylko opierał się na grach komputerowych. W pokoju Szymona wydzieliliśmy strefę do zabawy, w której stanął stół z piłkarzykami oraz wygodny puf.

Fot. Piotr Czaja

Fronty szafy pomalowaliśmy czarną tablicówką. Nie mogło tu zabraknąć dużego biurka z szafkami do przechowywania książek lub zabawek. Pamiętajmy o doborze wygodnego krzesła, którego wysokość można regulować oraz o odpowiednim oświetleniu.

Kiedy Szymon zmieni zainteresowania, urośnie, będzie chciał mieć inny pokój będzie można przeprowadzić metamorfozę jego pokoju bez zmiany mebli. Wystarczy wymiana fototapety i piłkarskich dodatków i gotowe.

Copyright © 2015, Mania Design, Web design: dobraforma.pl