Viva Italia! – łazienka

Dorota Was Urządzi - TVN Style
Kategorie: , , • by Komentarze ()
Dorota Was Urządzi - TVN Style

Dorota Was Urządzi – TVN Style

Lokalizacja: Warszawa, Bemowo

Pomieszczenie: łazienka

powierzchnia: około 3,5m2

Czas realizacji: 3 dni

budżet: do 7 tys. zł

Problem

Joanna mieszka sama w mieszkaniu na Bemowie. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie łazienka wymagająca generalnego remontu. Choć całe mieszkanie urządzone jest w stylu romantyczno-minimalistycznym, sama łazienka odstrasza i potrzebuje fachowej pomocy.

Dorota Was Urządzi - TVN Style

Dorota Was Urządzi – TVN Style

Wizja

Bohaterka marzy o kobiecej i eleganckiej łazience. Ponieważ uwielbia Włochy, chciałaby żeby pomieszczenie przypominało jej klimat rzymskich wakacji. Jednak to wszystko musi zmieścić się na powierzchni 3m2.

Dorota Was Urządzi - TVN Style

Dorota Was Urządzi – TVN Style

Realizacja

Totalna demolka łazienki to duże wyzwanie. Szczególnie, że w starym budownictwie nigdy nie wiadomo na co się trafi. W tym pomieszczeniu chcę udowodnić, że nawet niewielka powierzchnia może pomieścić łazienkę z wanną, a ta będzie tu stylowa, na chromowanych nóżkach. W takich pomieszczeniach bardzo ważne jest oświetlenie, dlatego warto z góry zaplanować gdzie znajdą się lampy boczne i lampa sufitowa. W włoskiej łazience idealnie sprawdzi się duży żyrandol i ozdobne kinkiety. Kafelki imitują marmur, ale są raczej jednolite, a w dodatku są położone bezfugowo. Nadmiar wzorów nie sprawdza się w małych pomieszczeniach. Dzięki połyskowi szare kafle odbijają światło i łazienka wydaje się optycznie większa. Co ważne, nie położyłam ich do samego sufitu. Powyżej kafelków ściany pomalowane są farbą odporną na wilgoć. Daje to wrażenie lekkości.

Specjalnie dla Joanny wykonałam ramę z magnesem na różne metalowe akcesoria łazienkowe, które łatwo się gubią: nożyczki, cążki, pęseta. Żeby oszczędzić miejsce zdecydowałam się na wc i bidet podwieszony na ścianie, choć nie w każdym pomieszczeniu to rozwiązanie się sprawdza.

Niestety rzadko spotyka się, żeby łazienki w blokach miały okno. Dlatego postanowiłam wziąć sprawy we własne ręce i wykonać okno z widokiem na kopuły rzymskich pałaców i z pięknymi okiennicami, żeby Joanna mogła jeszcze lepiej poczuć atmosferę Włoch. Wystarczy zmontować ramę z desek, a drzwiczki kupione w markecie budowlanym przyczepić na zawiasach i gotowe.

Żeby dodać trochę detali do prostych mebli, można ozdobić je odpowiednio przyciętymi ćwierćwałkami, pomalować i przykleić.

Ważne było również osłonięcie kaloryfera, o co poprosiłam stolarza.

Na koniec trochę dekoracji. Cała włoską aranżację dopełniają zasłony powieszone po obu stronach wanny. Materiał w pasy i chwosty, którymi przewiązałam zasłony tworzą całość z marmurowymi kaflami.

Dorota Was Urządzi - TVN Style

Dorota Was Urządzi – TVN Style

Podsumowanie metamorfozy

Dorota Was Urządzi - TVN Style

Dorota Was Urządzi – TVN Style

Copyright © 2015, Mania Design, Web design: dobraforma.pl