Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

Wiosenne jednorożce, czyli dekoracja stołu dla odważnych

Kategorie: • Autor: Komentarze ()

Kochani, jednak nie rozleniwiłam się totalnie i zgodnie z obietnicą podrzucam Wam moje ostatnie pomysły na świąteczne dekoracje. Tym razem, choć i poprzednio bez nich się nie obyło, jajka w roli głównej. Będą to dekoracje typowo stołowe, ale znacie mnie dobrze i wiecie, że reguły to są w ekselu, a nie przy dekorowaniu domu 🙂

Choć dekorowanie mieszkania na ostatnią chwilę nie jest moją domeną – zawsze staram się wcześniej do różnych okazji przygotować – to i w tej dyscyplinie nie dam sobie w kaszę dmuchać! Tak więc, wielkanocne dekoracje część drugą, czas zacząć!
Jak już wspomniałam, jaja w roli głównej. Na start coś co uwielbiam – Jednorożce! Nie byłabym sobą, gdybym choć w jednej stylizacji nie nawiązałą do mojego ulubionego magicznego stworzenia – tak więc moi drodzy – jajeczne jednorożce!

Żeby zaczarować wielkanocny stół potrzebować będziecie:
– jajek (plastykowych albo wydmuszek)
– kleju na gorąco lub innego
– brokatu
– flamastra
– małych kolorowych kwiatków albo piórek

Krok po kroku:

Na szczycie jajka z kleju na gorąco utwórzcie róg jednorożca – trochę to potrwa i może lepiej poćwiczyć na czymś czego nam szkoda nie będzie, jak trzeba będzie wyrzucić 🙂 Jak już uformujecie róg, obtoczcie go w brokacie – ja zastosowałam złoty, ale wybierzcie taki kolor, który najbardziej lubicie! Wokół rogu przyklejcie kwiatki i/lub piórka, a na skorupce namalujcie oczy lub buźki.

Ja moje jednorożce usadziłam na ceramicznej podstawce do jajek, ale równie dobrze będą się prezentować w kieliszkach do jajek albo w innych naczyniach.

Ostatnia moja świąteczna propozycja dla was, nie jest może tak baśniowa jak jednorożce, ale bardzo dobrze będzie prezentować się na stole. Jajka w kieliszkach – możecie użyć innych naczyń!

W tej stylizacji obejdzie się bez kleju na gorąco! Klej ma spokój aż do końca Świąt 🙂

Potrzebować będziecie:
– jajek (jak wyżej)
– mchu (sztuczny albo hodowlany – jak pisałam w poprzednim wpisie – mchu naturalnego nie wolno zrywać – jest pod ochroną)
– czegoś do wypełnienia kieliszka – ja użyłam chrupek śniadaniowych, których nikt w domu nie chce jeść
– sianka
– kolorowych piórek, kwiatków i innych ozdóbek
– i oczywiście kieliszków 🙂

Krok po kroku:

Do kieliszków wsypcie „wypełnienie” – tak do połowy. Na nim ułóżcie mech, dołóżcie sianko albo trawkę, na tym podkładzie ustawcie jajka – ich liczba zależy od wielkości kieliszka. Między ustawione jajka wetknijcie piórka, kolorowe kwiatki i gotowe!

Moje prezentują się tak. A jak Wasze? Podzielcie się zdjęciami stołowych dekoracji!

Ściskam Was mocno i życzę spokojnych i rodzinnych Świąt! Wracam w kwietniu 🙂

Do.