Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

Witajcie w leśniczówcze, czyli odc. 5. Domowych Rewolucji

Kategorie: • Autor: Komentarze ()


Boazeria w dużych ilościach, nieładny kominek i łuczki Karwowskiego – tak w kilku słowach można podsumować mieszkanie Bohaterów tego odcinka 🙂 Artur i jego syn Kacprem mieszkali w czymś, co można nazwać leśniczówką albo domkiem myśliwskim wyjętymi prosto z początku lat 90-tych. Jeśli przegapiliście piątkową premierę, zapraszam na powtórki w HGTV – daty i godziny jak zawsze na końcu wpisu!

Artur z Kacprem mieszkają w sporym domu więc, ze względów czasowych, mogliśmy zrobić im rewolucję na parterze - zmieniliśmy przedpokój, kuchnię, salon oraz jadalnię z kominkiem. Na początku było tak:

Jak widzicie, nie byłam gołosłowna pisząc w tytule, że boazeria królowała w tych wnętrzach :) 

W projekcie który widzicie powyżej, znajduje się też łazienka - to jest efekt mojego rozpędzenia się przy projektowaniu wnętrz Artura i Kacpra. Niestety gdy rozplanowaliśmy prace okazało się, że nijak nie starczy nam czasu na to pomieszczenie. Panowie będą musieli sami sobie z nim poradzić, ale myślę, że kontrast miedzy starą łazienką, a pozostałymi, odnowionymi pomieszczeniami będzie silną motywacją ;)

[caption id="attachment_9842" align="aligncenter" width="700"] Foto: Piotr Czaja[/caption]

Na pierwszy ogień poszła kuchnia. Wcześniej zagracona i oddzielona od salonu barkiem, teraz jest w pełni otwarta, dzięki czemu dostała mnóstwo światła. W przeciwieństwie do pozostałych pomieszczeń, w kuchni postawiłam na jasne barwy, z ciemnymi dodatkami. Ikeowska kuchnia składa się z jasnoszarej zabudowy na wysoki połysk oraz z czarnej wyspy z płytą indukcyjną i zawieszonym nad nią nowoczesnym okapem, którego kształt dał temu wnętrzu mocny element dekoracyjny. Przy wyspie postawiłam 3 stołki barowe (również IKEA), żeby panowie mogli przy niej siedzieć, czy to jedząc, czy gotując! Na ścianie vis a vis okna, zawiesiłam dekor wykonany własnoręcznie przez Darka Stolarza - jeżeli jesteście ciekawi jak samemu zrobić taką dekorację - zapraszam do obejrzenia odcinka. Dodatki pochodzą ze sklepów internetowych oraz z TK Maxx i Tigera. 

[caption id="attachment_9835" align="aligncenter" width="700"] Foto: Piotr Czaja[/caption]

Kolejnym etapem w rewolucji mieszkania Artura i Kacpra był salon: 

[caption id="attachment_9831" align="aligncenter" width="700"] Foto: Piotr Czaja[/caption]

W salonie główną rolę gra sofa. Jest to największa kanapa jaką kiedykolwiek wykorzystałam w programie i generalnie jedna z największych jakie kiedykolwiek widziałam w mieszkalnych wnętrzach. Przestrzeń w której stanęła jest tak duża, że wymagała czegoś spektakularnego - i tu z pomocą przyszła polska marka NOBONOBO! To właśnie u nich zaprojektowałam (z gotowych elementów) i zamówiłam tę sofę. Piękny granatowy narożnik z serii CUSHIONS stał się głównym bohaterem salonu Artura i Kacpra.

We wszyskich pomieszczeniach położyłam tę sama podłogę - panele imitujące jodełkę z Castoramy. Wazony, poduszki i inne dekoracje, to głównie efekt naszych łowów w TK Maxx, a nowoczesne srebrne poroże, które stanowi ukłon w kierunku leśniczówki, tyle że we współczesnej, stylowej formie, pochodzi z 9design. Z tego samego sklepu pochodzi też zielony puf. Dopełnieniem tego wnętrza jest natomiast spora stojąca lampa znana Wam już m.in. z mojej pracowni, czyli Xirena, dostępna w Castoramie. Wspólny mianownik, to oprócz podłogi także zasłony zaciemniające w kolorze ochry (IKEA) oraz białe neutralne żaluzje (Castorama). 

[caption id="attachment_9830" align="aligncenter" width="700"] Foto: Piotr Czaja[/caption] [caption id="attachment_9828" align="aligncenter" width="683"] Foto: Piotr Czaja[/caption] [caption id="attachment_9822" align="aligncenter" width="700"] Foto: Piotr Czaja[/caption]

Ci z was, którzy już widzieli odcinek, wiedzą, że kolor na ścianę w jadalni wybrałam inspirując się odcieniem kanapy, którą wypatrzyłam w showroomie z farbami Tikkurila 😊. Właśnie dlatego warto odwiedzać miejsca pełne inspiracji kolorystycznych, bo to może nam podsunąć różne ciekawe i nieoczywiste rozwiązania. Wybór koloru na ścianę w części kominkowej salonu Artura i… mógł być więc tylko jeden – ciemna, soczysta zieleń (NCS S7020-G10Y). Na zielonej ścianie umieściłam przepiękne i niezwykle dekoracyjne lustro Mirage kupione w Miloo Home, wisząca lampa pochodzi ze sklepu Westwing, a szezląg, bibliotekę oraz stół z krzesłami kupiliśmy w IKEA. 

[caption id="attachment_9823" align="aligncenter" width="700"] Foto: Piotr Czaja[/caption] [caption id="attachment_9827" align="aligncenter" width="700"] Foto: Piotr Czaja[/caption]

Na szarej ścianie nad szezlągiem zawisły ramki DIY. Pomysł zrobienia tych dekoracji oraz pomalowania ich na złoty kolor to także efekt naszej wizyty z Mariką w showroomie Tikkurila :) Nie będę tu pisać jak krok po kroku zrobić takie dekoracje, tego dowiecie się z odcinka, ale powiem, że jeżeli chcecie osiągnąć spektakularny efekt, to do pomalowania wybierzcie jakiś oryginalny kolor. Ja postawiłam na złoto. Wybrałam farbę Tikkurila Taika, która nadaje malowanym powierzchniom piękny perłowy efekt. Może być ona stosowana zarówno na ścianach wewnętrznych, ale także meblach czy innych elementach, którym chcemy nadać nowy, ciekawy look.

Uwagę w tym fragmencie jadalni przykuwa też lampa stojąca na stoliku. Podstawa to skarb Właściciela mieszkania. Pomalowaliśmy ją na czarno i dodaliśmy abażur, który czekał na swoje pięć minut w naszym  firmowym magazynie. Ważnym elementem metamorfozy było także przemalowanie kominka. Zabijcie mnie, ale nikt z nas nie zachował w pamięci nazwy farby, która do tego służy, jeśli więc przymierzacie się do przemalowywania tego elementu, najlepiej poradzić się fachowca w sklepie/ dziale z farbami. 

[caption id="attachment_9834" align="aligncenter" width="700"] Foto: Piotr Czaja[/caption]

Totalną przemianę przeszedł także przedpokój naszych Bohaterów - choć naturalne materiały i sporo zieleni to motywy przewodnie tego wnętrza, tu poszłam na całość a tzw. robotę zrobiła tapeta (Castorama), na której zawisły dwa ikeowskie lustra. 

Jeżeli zachęciłam was do zobaczenia odcinka, zapraszam na powtórkę w TVN w sobotę o 16. 

Premiera kolejnego odcinka w niedzielę o 11. 

Ściskam, 
Do.