Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

Z przymrużeniem oka, czyli eklektyzm w salonie

Kategorie: • Autor: Komentarze ()

Tym razem do programu zgłosił się vlogger, ojciec, mąż i fan „Gwiezdnych wojen” w jednym. Michał i jego żona Dorota, oddali swoją sypialnię synkowi, a ich salon musiał przejść przemianę całkowitą. Ten projekt był dla mnie dużym wyzwaniem, ale jednocześnie ogromną przyjemnością. Projekt tego wnętrza to: połączenie funkcji salonu, sypialni i jadalni, oraz gustów fana filmów science fiction i kobiety ceniącej stylowe dodatki.

 

 

Punktem wyjścia do tego projektu był eklektyzm – połączenie kolorów, faktur i różnorodnej stylistyki. Ten styl to kreatywny „miszmasz”. Jeżeli sami tworzycie taką aranżację, pamiętajcie, że najważniejsze jest to, by elementy pozornie niepasujące współgrały ze sobą. Brzmi skomplikowanie, ale  to fakt: eklektyzm nie jest najłatwiejszym stylem. Można się nim bawić, ale zachowując rozsądek. Jeżeli nie czujecie się pewnie w tej opcji, zdecydujcie się na styl bardziej oczywisty, w którym trzymać się będziecie zasad. W eklektyzmie króluje bowiem nieprzewidywalność.

 

Fot. Piotr Czaja

 

Baza w salonie Michała i Doroty jest neutralna. W dodatkach postawiłam na mocne akcenty. Tapeta – kolorowa, z kwiatowym wzorem kupiona została w markecie budowlany, a napis „Star Wars” należy do właścicieli. Kolorowe poduszki nadają charakteru kanapie, która jest również rozkładanym łóżkiem (efekt pracy Darka Stolarza).

 

Fot. Piotr Czaja

 

Witrynę kupiliśmy na aukcji internetowej i razem z Darkiem odnowiłam ją tak, by pasowała do eklektycznego wnętrza. To dobry sposób na nadanie meblowi nowego życia – trochę farby, kolorowe gałki i efekt gwarantowany. Kącik wypoczynkowy oświetla drewniana lampa podłogowa Rune  kupiona w Light Center.

 

Fot. Piotr Czaja

 

 

Fot. Piotr Czaja

 

Na przeciwległej ścianie kanapy znalazło się miejsce na kącik tv. Biało – drewnianą zabudowę wykonał Darek Stolarz. Stół (właścicieli) został oszlifowany i zabezpieczony. Stylowe krzesła zostały połączone z żółtymi z sieciówki.

 

 

Fot. Piotr Czaja

 

Na szafce RTV stanęła lampa stołowa Rune z charakterystycznym, czerwonym kablem ze sklepu Light Center.

 

Fot. Piotr Czaja

 

Zapraszam na powtórki do TVN Style:

 środa  godz 21:40

czwartek godz 22:55

 sobota godz 10:15