Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

Złoto, elegancko i bez kiczu, czyli dekoracje świąteczne w stylu glamour

Kategorie: • Autor: Komentarze ()

Przygotowania do świąt cieszą mnie tak samo jak Boże Narodzenie. Lubię ten moment w roku. Kupuję prezenty od połowy listopada – zaczynam je pakować już na początku grudnia, a świąteczne dekoracje powstają stopniowo, jeszcze przed Mikołajkami.

 

Jeśli chodzi o święta jestem tradycjonalistką, ale nie byłabym sobą, jeżeli nie próbowałabym eksperymentować. Przed zaplanowaniem świątecznych dekoracji pomyślcie: co lubicie, co będzie pasować do Waszego domu i wybierzcie motyw, kolor, stylistykę. To pomoże uniknąć chaosu. Dzisiaj proponuję styl glamour czyli: elegancko, błyszcząco i z klasą.

 

img_3689

fot. Piotr Czaja

 

Ważne jednak, żeby nie przesadzić i trzymać się od 1 do 3 kolorów przewodnich, inaczej zamiast elegancji wyjdzie nam kicz. Złoto, srebro, czerń, kryształowe szkło, eleganckie serwety i obrusy najlepiej definiują ten styl.

 

inspiracja-3

fot.http://www.thenaptimereviewer.com/2013/10/christmaspartyideas.html?m=1

 

Pamiętajmy o świecach, które dodadzą blasku i ciepła oraz świeżych kwiatach.

 

inspiracja1

fot. http://www.brit.co/holiday-tables/

 

Do aranżacji stołu możecie użyć wszystkiego co macie w domu: błyszczących papierów do zrobienia choinki czy podkładki pod sztućce.

 

img_3708

fot. Piotr Czaja

 

Smaczną dekoracją stołu będą wszelkie słodycze jak np. czekoladowe praliny. Można ich użyć jako bazy do winietki. Mała elegancka czekoladka zawinięta w złotko lub zapakowana w ozdobne pudełeczko z kokardą będzie miłym prezentem dla naszych gości.

 

zrzut-ekranu-2016-12-01-o-11-19-44

fot. 1 Piotr Czaja fot. 2 http://www.blog.birdsparty.com/2015/12/diy-origami-christmas-trees-paper-tutorial-crafts-holidays.html

 

img_3695

fot. Piotr Czaja