Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

Albo wszystko, albo nic – czyli 6. odc. Dorota Inspiruje

Kategorie: • Autor: Komentarze ()

Bohaterowie tego odcinka to ludzie wyjątkowi – nie dlatego, że opiekują się chorym dzieckiem, ale dlatego, że nie tracą przy tym pogody ducha, siły i nadziei! A co najważniejsze, oddają dużo swojej siły w świat, nie są „skazani” na ten los, są szczęśliwi bo mają siebie. Zanim ich poznałam wiedziałam, że chwilę wcześniej dostali mieszkanie komunalne i że stan takich mieszkań w 99% przypadków jest opłakany. Jakież było moje zdziwienie, gdy po wejściu do Angeliki i Przemka oraz ich córki Oliwii okazało się, że oni są już prawie wyremontowani. Ściany pomalowane, meble w większości gotowe, a kuchnia prawie skręcona i gotowa do zamontowania! Na szczęście łazienka, w dramatycznym stanie, została dla mnie… Wspólnie z Darkiem podjęliśmy decyzję, że ALBO WSZYSTKO, ALBO NIC i zrobiliśmy tej wspaniałej trójce całe mieszkanie 🙂  Tak wyszło, że akurat ten odcinek był emitowany w święta – wyszedł z niego trochę projekt specjalny – mam nadzieję, że znaleźliście chwilę, żeby go zobaczyć. Jeżeli nie, jak zawsze na końcu wpisu podaję daty powtórek w HGTV.

Zgłoszone do programu pomieszczenie to łazienka, więc zdjęcia PRZED mam tylko z niej:

Projekt także przygotowaliśmy tylko tego pomieszczenia – na resztę nie było już czasu i robiliśmy wszystko na żywca 🙂

Kucia i demolowania nie mieliśmy za dużo, dzięki temu też mieliśmy więcej czasu na robienie pozostałych pomieszczeń. Ale od początku – ŁAZIENKA

Zdjęcie: Piotr Czaja

Układ został bez zmian. Zamiast wanny zamontowaliśmy brodzik. Niestety, ze względów technicznych, nie mogliśmy go wpuścić w podłogę, co ułatwiłoby wprowadzanie pod prysznic Oliwi w specjalnym wózku (Model wózka FLAMINGO R82 – dystrybutor to firma AKSON), ale zamontowaliśmy najniższy jaki się dało. Do brodzika dodaliśmy kabinę typu walk-in – model BELOYA marki Cooke&Lewis oraz kolumnę prysznicową LIDIA tej samej marki. Na ścianie pod prysznicem oraz na fragmencie ściany nad toaletą położyliśmy mozaikę COLOURS Marble Glass. Resztę ścian i sufit pomalowaliśmy białą farbą do łazienek.

Zdjęcie: Piotr Czaja

Obok prysznica, postawiłam białą szafkę umywalkową IMANDRA i zamontowałam w niej umywalkę NIRA wraz z baterią HANSGROHE. Szafka lustrzana oraz szafka nad toaletą to także Imandra, a wisząca miska toaletowa wraz z zestawem podtynkowym to GROHE SEREL. Na podłodze położyłam biały gres GALACTIC. Na ścianie obok toalety zawiesiłam fotografię Deco box FALOCHRONY.

Zdjęcie: Piotr Czaja

W łazience i w pokoju zamontowaliśmy kredowo-białe drzwi FADO. Podłogi kilka dni wcześniej położył Przemek, więc to spadło nam z listy „do zrobienia”. Powiesiłam tylko lustro w czarnej ramie oraz wieszak na kurtki/klucze.

Zdjęcie: Piotr Czaja

W kuchni skończyliśmy montować szafki naszych bohaterów, oczywiście nie byłabym sobą gdybym nie „walnęła” czegoś czarną tablicówką  🙂 Od nas Angelika i Przemek dostali blat nad pralkę i suszarkę – które zasłoniliśmy uszytymi na szybko zasłonkami. Na granicy kuchni i salonu postawiliśmy rozkładany biały stolik z prostymi krzesłami – kupione sieciówce 😉

Zdjęcie: Piotr Czaja

W salonie zostawiliśmy zastane meble – czyli narożnik i szafki pod i nad, TV. Dołożyliśmy szary, mięsisty dywan RUMBA. Stoliki i fotel pochodzą z naszego magazynu. Między kuchnią a salonem stanęła lampa z jasnego drewna z blatem. W oknach zawisły neutralne zasłony, a na sofie położyłam poduszki w grających w tym wnętrzu kolorach. Resztę dodatków znalazłam w magazynie albo w sieci – jeżeli coś was zainteresuje to pytajcie w komentarzach!

Zdjęcie: Piotr Czaja

W sypialni całej trójki postawiłam materac (na wymiar, zamówiony w internecie) – zagłówek i zanóżek 🙂 zrobiłam z Darkiem. Łóżko dla Oliwki też znalazłam w sieci. Nad łóżeczkiem zawiesiłam zrobione z Mariką dekoracyjne MOBILE chmurki (jeżeli chcecie się dowiedzieć jak je zrobić – zapraszam na powtórki). W sypialni położyłam szary dywan NANA, który zakrył prawie całą podłogę. Na nim położyłam miękki, różowy puf od Matka Polka Dot. Czarno-biała komoda to dzieło Darka, postawiłam na niej czarną lampkę biurkową CLOURS. Półki nad szafką także zrobił Darek, a lampa sufitowa to LUMINEX GLOBE w kolorze białym. W sypialni bohaterów stanęła szafa wnękowa, którą również zbudował Niezastąpiony Stolarz.

Zdjęcie: Piotr Czaja

Całość dopełniłam dodatkami i poduszkami z różnych źródeł – więc jeżeli chcecie wiedzieć więcej to pytajcie – odpowiem 🙂

Mam nadzieję, że podobała się wam metamorfoza w tym odcinku 🙂 Tych z was, którzy przegapili premiery, zapraszam na powtórki do HGTV:

  • wtorek (23 kwietnia) godz. 20.00
  • czwartek (25 kwietnia) godz. 10.05
  • sobota (27 kwietnia) godz. 15.00

A jeżeli jesteście ciekawi kolejnej metamorfozy, zapraszam Was do TVN w sobotę o godz. 17 oraz do HGTV w niedzielę o godzinie 22.00!

Ściskam, Do.