Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

Bohaterka z pierwszej linii frontu, czyli odc. 2. „Totalnych remontów Szelągowskiej”

Kategorie: • Autor: Komentarze ()

W tym odcinku miałam wielką przyjemność zrobić totalny remont u Julii. Julia ma 26 lat, i jest pielęgniarką na szpitalnym oddziale ratunkowym w jednym ze szczecińskich szpitali. Codziennie poświęca się dla innych - niby taka specyfika pracy, ale w czasie rozprzestrzeniania się koronawirusa, to jest pierwsza linia frontu w walce z pandemią! Julię do programu zgłosiła Ada, jej przyjaciółka i koleżanka z SORu. W niespodziankę został zaangażowany cały zespół ratunkowy - to oni stworzyli całą konspiracyjną sieć, bez której nie udałoby się nam Julii zaskoczyć! Dziękuję Wam za to i za to, że codziennie ryzykujecie swoje zdrowie, żeby ratować życie i zdrowie innych! Jesteście wielcy!!!

Odpowiadając na pytania o maseczki - odcinek nagrywaliśmy w sierpniu, kilka tygodnie przed wprowadzeniem obowiązujących teraz restrykcji. 

A teraz tradycyjnie o projekcie i remoncie :) 

Julia mieszka w niewielkim (32m2) mieszkaniu po babci - w powojennej kamienicy. Mieszkanie, poza jakimiś mniejszymi poprawkami dekoracyjnymi, np. przyklejenie tapety, zawieszenie rolet w oknach czy odmalowaniem ściany, nie przechodziło remontu od kilku dekad. Było ciasne, dziwacznie zabudowane szafkami i pawlaczem, z mikroskopijną łazienką, w której stała wanna wielkości dużej miski :) Jak widzicie na poniższych zdjęciach, mieszkanie aż wołało o gruntowny remont! 

U Julii wreszcie mogłam sobie pozwolić na moją ulubioną czynność remontową, czyli wyburzanie :) Jezu jak ja lubię wyburzać ściany, a jeżeli jeszcze ma to wpływ na stworzenie komfortowej i praktycznej przestrzeni, to jest podwójna radość! Wyburzyliśmy jedną, ale kluczową, ścianę między przedpokojem a pokojem oraz wykuliśmy otwory pod drzwi do kuchni i łazienki - oczywiście wszytko za zgodą konstruktora. 

SALNON/SYPIALNIA:

[caption id="attachment_10896" align="aligncenter" width="700"] Foto: DOSZE[/caption][caption id="attachment_10903" align="aligncenter" width="700"] Foto: DOSZE[/caption][caption id="attachment_10895" align="aligncenter" width="700"] Foto: DOSZE[/caption]

W całym mieszkaniu, poza łazienką, położyliśmy panele podłogowe HEANOR AC4 z Castoramy. Na środku stanęły dwie kanapy Farlov (jedna z funkcją spania) z IKEA. Między nimi położyłam miękki, szary dywan z kwiatowym wzorem z Westwing. Z tego samego sklepu pochodzą dwa lekkie stoliki kawowe w kolorze złota, które ustawiłam między kanapami. Zależało mi na tym, żeby Julia mogła z łatwością sama stoliki przestawić, kiedy będzie rozkładać łóżko. Zabudowę w salonie wykonał pod wymiar Darek. Ażury w kredensach oraz drewniany blat pod telewizorem idealnie pasują do wzoru i koloru podłogi. Wszystkie lampy w tym pokoju, kupione zostały na Westwing. Do przełamania tego jasnego wnętrza wykorzystałam ciemnozielone zasłony oraz poduszki w podobnym kolorze. Zasłony ze względu na wysokość mieszkania, zamówiliśmy u lokalnej krawcowej. Całość dopełniły listwy sztukateryjne przy suficie oraz te okalające otwory drzwiowe - kupione w Melagu.pl. Listwy sztukateryjne, położone zostały w całym mieszkaniu - we wszystkich pomieszczeniach - dzięki temu udało mi się zachować i podkreślić kamieniczny charakter wnętrza. 

KUCHNIA: 

[caption id="attachment_10894" align="aligncenter" width="700"] Foto: DOSZE[/caption][caption id="attachment_10897" align="aligncenter" width="700"] Foto: DOSZE[/caption][caption id="attachment_10893" align="aligncenter" width="700"] Foto: DOSZE[/caption]

W kuchni zastosowałam tzw. Total Look - czyli postawiłam na jeden mocny kolor na większości elementów. W tym przypadku padło na zieleń. Ściany pomalowałam farbą Dulux w kolorze zieleń Boho z Castoramy. W podobnym kolorze powstała zabudowa, którą zajął się niezastąpiony Darek. Kontrapunktem kolorystycznym w kuchni stała się ściana z różowych płytek ceramicznych ARTISAN Rose oraz złoty okap od GLOBALO. Kuchnię dopełnił okrągły stół z dwoma białymi krzesłami (Westwing) 

ŁAZIENKA:

[caption id="attachment_10898" align="aligncenter" width="700"] Foto: DOSZE[/caption]

W łazience pierwsze skrzypce zagrała stojąca wanna w stylu retro, na srebrnych lwich łapach - Castorama. Przy niej zamontowana została bateria stojąca CROMER. Na podłodze i na ścianach (do połowy wysokości) położyłam gres szkliwiony TIZIANO. Po prawej stronie od drzwi, stanęła drewniana szafka umywalkowa AVELA z białą, okrągłą kompozytową umywalką. Nad nią zawisła szafka łazienkowa z lustrzanymi frontami.  Ściany powyżej gresu pomalowane zostały farbą Dulux w kolorze Granat Pierwsza Klasa. 

[caption id="attachment_10921" align="aligncenter" width="700"] Foto: DOSZE[/caption]

Na ścianie nad wanną powiesiłam dwa przyborniki/ekspozytory na kosmetyki, które zrobiłam z Darkiem Stolarzem. Podpowiedź jak je zrobić, znajdziecie w odcinku, a tu dodam tylko, że pod kosmetyki, które "wiszą" na magnetycznej ścianie, należy podkleić magnesy - inaczej cała magia tej ekspozycji nie będzie działać :) 

PRZEDPOKÓJ: 

[caption id="attachment_10892" align="aligncenter" width="700"] Foto: DOSZE[/caption]

Konsolę z marmurowym blatem, która oddziela przedpokój od salonu, Marika znalazła na Allegro :) Na ścianie między wejściem do kuchni, a wejściem do łazienkowego korytarza, zawiesiłam obrazy autorstwa Kacpra Włosińskiego, które kupiłam w galerii ENTASIS Macieja Włosińskiego. Odpowiadając na pytania, które pojawiły się po emisji odcinka, pralka jest w korytarzu, obok wejścia do łazienki, ukryta pod drewnianym blatem. 

[caption id="attachment_10919" align="aligncenter" width="700"] Foto: DOSZE[/caption][caption id="attachment_10922" align="aligncenter" width="687"] Foto: DOSZE[/caption]

W przedpokoju stanęła pojemna szafa z lustrzanymi frontami autorstwa Darka Stolarza. 

[caption id="attachment_10920" align="aligncenter" width="700"] Foto: DOSZE[/caption]

Mimo, że mieszkanie Julii jest niewielkie, a Szczecin cudowny, remont srogo dał nam w kość. Tę kamienicę bez windy zapamiętamy na długo :) Jak zwykle nic by się nie udałoby gdyby nie Marika i Dominik oraz moje wspaniałe ekipy - Darek Stolarz, Artur i Chłopcy z LING-BUD-u z Maksem i Iwanem na czele. Dziękuję!!! 

Zapraszam do oglądania kolejnych odcinków „Totalnych remontów Szelągowskiej” w TVN i HGTV oraz na Player.pl 

Powtórka tego odcinka w TVN:

  • niedziela (18 października) godz. 18.00

Emisje tego odcinka w HGTV:

  • piątek (16 października) godz. 22.00
  • niedziela (18 października) godz. 15.30
  • poniedziałek (19 października) godz. 18.00
  • środa (21 października) godz. 11.30
  • czwartek (22 października) godz. 23.30

Ściskam, Do.