Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

Igrzyska w urządzaniu! Czyli odc. 3 Dorota Inspiruje 3

Kategorie: • Autor: Komentarze ()


Za nami emisja 3. odcinka DI3. Ci z was, którzy go wczoraj widzieli, wiedzą, że urządziliśmy sobie małe igrzyska dziewczyny kontra chłopaki, w urządzaniu pomieszczeń (piszę w liczbie mnogiej, bo żadną tajemnicą nie jest, że znowu nie skończyło się tylko na jednym pomieszczeniu :) ). W mojej drużynie była Marika, a w drużynie chłopaków - Darek, Ivan i Wiktor - zasady proste - która drużyna bez pomocy drugiej drużyny, poradzi sobie szybciej z urządzeniem pomieszczenia! Jeżeli chcecie zobaczyć kto wygrał i czy współzawodnictwo przebiegało w duch fair play - zapraszam przed telewizory - daty i godziny kolejnych emisji, jak zawsze na końcu wpisu :) 

Panowie zajęli się pokojem dzieci - oczywiście według przygotowanego przeze mnie projektu, a my z Mariką zabrałyśmy się za metamorfozę sypialni rodziców - tak na żywca, wymyślając koncepcję na zakupach :) 

Jak widzicie powyżej, pokój dzieci wcale nie taki mały, ale tak ustawiony, że nie widać, ani nie czuć jego przestrzeni. Na wizualne pomniejszenie pomieszczenia, mają wpływ także wszędobylskie zabawki - ale tak to już w dziecięcych pokojach wygląda :) A poniżej projekt tego pokoju (ściągawka dla chłopaków :) ) 

Jak widzicie na projekcie, postawiłam na podział kolorystyczny - może ktoś mi zarzucić, że poszłam po linii najmniejszego oporu i wybrałam róż i błękit, ale prawda jest taka, że to dzieciaki wybrały te kolory - jako swoje ulubione. A od siebie dodałam trochę szarości :) Podłoga jest w tak dobrym stanie, że nie dotykaliśmy się do niej - nie ma sensu ulepszać dobrego! Położyliśmy na nim miękki dywan SANDY z grubym włosiem - idealny do siedzenia i zabawy! 

[caption id="attachment_10479" align="aligncenter" width="700"] Foto: Piotr Czaja[/caption]

Łóżka z pojemnymi szufladami zbudował Darek. Podział pokoju był prosty - wyższe łóżko z szarymi i niebieskimi dodatkami jest łóżkiem Olka, a niższe, z dodatkami różu i pudru, jest łóżkiem Karoliny. Za łóżkami przyklejone zostały panele dekoracyjne tapicerowane STEGU MOLLIS - u Karoliny trójkątne wpadające w róż, a u Olka szare, prostokątne. Panele są proste w montażu, bo wystarczy klej, a prezentują się obłędnie. Nad łóżkiem Olka, zawiesiłam jeszcze dwa gotowe obrazki TIME nawiązujące do, przygotowanego razem z Darkiem, tipi :) 

[caption id="attachment_10474" align="aligncenter" width="700"] Foto: Piotr Czaja[/caption]

Za łóżkiem Karoliny, we wnęce, darek zbudował "regał" na książki i zabawki. Całość została wyklejona tapetą w prążek - pamiętajcie, żeby tapetę przykleić zanim zamontujecie półki :) 

[caption id="attachment_10481" align="aligncenter" width="683"] Foto: Piotr Czaja[/caption]

W kącie przy oknie balkonowym postawiłam piękny (i wygodny) fotel KARACHI w kolorze pudrowego różu. Ten i inne fotele znajdziecie na MOONMEBLE. Taki fotel w pokoju dzieci może się przydać np. rodzicom kiedy czytają swoim dzieciom bajki na dobranoc. Żaluzje w oknach są zastanymi żaluzjami, więc nie odpowiem wam skąd są te, ale bez problemu znajdziecie podobne plisowane żaluzje w CASTORAMIE

[caption id="attachment_10475" align="aligncenter" width="700"] Foto: Piotr Czaja[/caption]

Pod oknem stanęło duże proste biurko - dwie szafki + blat - dorastające do potrzeb użytkowników, tak żeby nie wchodzili sobie na głowy w trakcie nauki i zabawy. W oknie zawisły szare zasłony TAOWA GoodHome

[caption id="attachment_10483" align="aligncenter" width="683"] Foto: Piotr Czaja[/caption]

W pokoju dzieciaków stanęło tipi, które zrobiłam razem z Darkiem - jeżeli chcecie się dowiedzieć, jak szybko i łatwo zrobić coś takiego samemu, zapraszam do zobaczenia odcinka - pokazaliśmy wszytko krok po kroku :) Za naszym dziełem postawiliśmy regały modułowe MIXXIT - które możecie dowolni mieszać i dopasowywać do własnych potrzeb. Ja postawiłam na otwarte półki oraz na szuflady, ale w tej serii znajdziecie też inne rozwiązania! 

[caption id="attachment_10477" align="aligncenter" width="700"] Foto: Piotr Czaja[/caption]

Oczywiście w pokoju Karoliny i Olka nie mogło zabraknąć szaf! Wstawiliśmy dwie duże szafy FORM DARWIN, po jednej dla każdego z mieszkańców :) 

Na koniec zapraszam was do sypialni, czyli do mojej i Mariki części konkurencji. Oczywiście, spoiler alert!, "wygrałyśmy" i zrobiłyśmy to pomieszczenie szybciej - tak wiem, będziecie mi zarzucać, że mniej pracy i w ogóle to bardziej metamorfoza, a nie remont, a ja się z wami zgodzę - to była metamorfoza a nie remont, i dodam jeszcze, że tego szampana wypijemy razem z chłopakami :) 

[caption id="attachment_10486" align="aligncenter" width="700"] Foto: Piotr Czaja[/caption]

Ci z was, którzy już widzieli odcinek wiedzą jak zmieniła się sypialnia.  Nie malowałyśmy ścian, nie zmieniałyśmy łóżka, nie zrobiłyśmy tu poza 3 wierceniami pod obrazki, żadnej "brudnej pracy"! Małym wysiłkiem, a także niewielkim kosztem udało się zmienić to pomieszczenie nie do poznania! 

[caption id="attachment_10485" align="aligncenter" width="700"] Foto: Piotr Czaja[/caption]

Przykleiłyśmy kilka paneli tapicerowanych - tak powstał zagłówek łóżka. Zmieniłyśmy zasłony na granatowe, zawiesiłyśmy dosłownie 3 grafiki. Dodałyśmy kilka poduszek, narzutę i stolik nocny - i w ten sposób w kilka godzin trochę nijaka sypialnia Justyny i Igora zmieniła się w przytulną i elegancką :) 

[caption id="attachment_10484" align="aligncenter" width="683"] Foto: Piotr Czaja[/caption]

Nie bójcie się takich zmian. Są proste i wcale nie trzeba od razu burzyć ścian. Wystarczą dodatki i chęci :)

Powtórka tego odcinka w TVN:

  • sobota (28 marca) godz. 16.00

Emisje odcinka w HGTV:

  • piątek (27 marca) godz. 22.00
  • niedziela (29 marca) godz. 15.30
  • poniedziałek (30 marca) godz. 18.00
  • środa (1 kwietnia) godz. 20.00
  • czwartek (2 kwietnia) godz. 23.30

Ściskam, Do.