Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

Klasyczna elegancja, czyli „Dorota Inspiruje” 2 odc. 1

Kategorie: • Autor: Komentarze ()

No i stało się! Miesiące wytężonej pracy dały efekt w postaci drugiego sezonu „Dorota Inspiruje”! Cieszę się jak dziecko, bo jak sami wiecie, zmienianie mieszkań bohaterów to mój żywioł. Cieszę się nawet podwójnie ponieważ kolejny raz, przy tym programie, współpracuję z Castorama Polska 🙂
Na pierwszy ogień poszło mieszkanie, a raczej część domu Asi, Pawła i ich córek Igi i Kai – ich dwuczęściowy, ogromny salon. Jak sami mieliście okazję zobaczyć w odcinku (dla tych z was, którzy tak jak ja przegapili – na samym dole wpisu podaję daty i godziny powtórek w HGTV) przestrzeń naprawdę duża, z możliwością przedzielenia na dwa osobne pomieszczenia. Ale choć duża to niewykorzystana i potraktowana trochę po macoszemu. Dla tych, którzy przegapili, zdjęcie poniżej:

Jak sami widzicie miałam pole do popisu i mam nadzieję, nie skrewiłam? 🙂 Z ankiety Bohaterów wiedziałam, że podobają im się eleganckie wnętrza, ale ze względu na zainteresowania i wspólne spędzanie czasu, musi być to praktyczna elegancja. Tak powstał poniższy projekt:

Projekt

Postawiłam na jasny podział przestrzeni – jadalnię i salon. Niestety tym razem nie miałam możliwości uprawiania mojej ulubionej dyscypliny jaką jest demolka, no ale cóż, nie można mieć wszystkiego 🙂 Na szczęście, poza meblościanką, nie mieliśmy też zbyt wielu mebli do wyniesienia.

Zdjęcie: Piotr Czaja

Obydwa pomieszczenia zaprojektowałam w bieli i szarościach. Dodatkowymi elementami są drewniane blaty – świetnie grające z piękną oryginalną podłogą w jodełkę. Na ścianach stworzyłam dekoracje prostokątne z listew ozdobnych, które w środku wykleiłam winylową tapetą ARABESCA. Prosty trik dodał wnętrzy elegancji i luksusu. Na ścianie zawiesiłam kinkiety BEGAMO z lekko szarymi abażurami – jako uzupełnienie dekoru.

Zdjęcie: Piotr Czaja

Centralnym punktem stały się dwie wygodne kanapy w białym obiciu. Pomiędzy nimi położyłam szary dywan AVANTI, na którym postawiłam stolik z drewnianym blatem – twórcą stolika, jak i szafki pod ścianą z TV jest niezastąpiony Darek Stolarz 🙂

Zdjęcie: Piotr Czaja

W oknie zawiesiłam białe drewniane ŻALUZJE oraz gęste kremowe zasłony z serii COLOURS, które zostały zamocowane na białym, odkrytym karniszu. Na suficie zawiesiłam najprostszą lampę wiszącą, do której dobrałam klasyczny szary abażur. Nie byłabym sobą, gdybym nie zarzuciła kanap poduszkami w kolorach pasujących do wnętrza.

Zdjęcie: Piotr Czaja

Na ścianie łączącej salon z jadalnią zawisły dwa lustra w białych delikatnych ramach, pod którymi Darek stworzył dekorację w postaci mini konsoletek, takich akurat pod wazon 🙂 W salonie znalazły jeszcze sobie miejsce dwie lampy gabinetowe ze srebrnymi cokołami – ROMA.

Zdjęcie: Piotr Czaja

Jak na jadalnię przystało, głównym elementem pomieszczenia stał się masywny, drewniany stół, z sześcioma krzesłami w szarych sukienkach 🙂 Wspomniane meble stanęły na dywanie, który już pojawił się w salonie – pamiętajcie, że dobrze jest dać kilka elementów, które nadadzą spójności przenikającym się pomieszczeniom! Nad stołem powiesiłam dwie identyczne lampy BEGAMO – z tej samej serii, co kinkiety w salonie. W oknach zawisły zasłony ZEN (to także powtórzenie z salonu), w kącie stanęła lampa podłogowa ECHO.

Zdjęcie: Piotr Czaja

Kredens z drewnianym blatem oraz witrynkami zbudował Darek. W obydwu pomieszczeniach położyłam też eleganckie listwy przysufitowe, które zamknęły całość tego nowego, eleganckiego, a jednak funkcjonalnego wnętrza!

Mam nadzieję, że pierwsza w tym sezonie „Dorota Inspiruje” metamorfoza przypadła Wam do gustu. Czekam na komentarze pod postem 🙂

Jeżeli jesteście ciekawi kolejnej metamorfozy, zapraszam Was do TVN w sobotę o godz. 17 oraz do HGTV w niedzielę o godzinie 22.00! A jeżeli przegapiliście ten odcinek – możecie jeszcze go obejrzeć – są powtórki w HGTV 🙂

  • wtorek (19 marca) godz. 20.00
  • czwartek (21 marca) godz. 10.10
  • sobota (23 marca) godz. 15.00

Ściskam,
Do.