Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

Kuchnia +! Czyli 2. odc. Dorota Inspiruje 3.

Kategorie: • Autor: Komentarze ()


Drugi odcinek za nami - premiera jak zawsze w piątki o 18.00 w TVN.  Bohaterowie tego odcinka - Asia, Dominik i Marysia mieszkają w kupionym rok temu mieszkaniu. Niestety nie mieszkają tam sami - mieszka z nimi 14-letnia kuchnia! I tym, nie do końca chcianym, współlokatorem zajmiemy się w tym odcinku. Ci z was, którzy widzieli już odcinek, wiedzą, że nie tylko kuchnia w mieszkaniu bohaterów się zmieniła :) A wszystkich, którzy nie widzieli zapraszam do oglądania - daty i godziny, jak zawsze na końcu wpisu. 

Jak to wyglądało zanim pojawiłam się z ekipą w mieszaniu Asi, Dominika i Marysi? A tak:

Od razu powiem, że niektórym z Was może się wydawać, że kuchnia bohaterów była w dobrym stanie - to niestety nie jest prawda. Kuchnia sypała się przy dotknięciu, niedziałające sprzęty, uszkodzone elementy, odchodząca z frontów okleina. Wszystko to możecie zobaczyć w odcinku! 

Jak widzicie na projekcie, w kuchni postawiłam na czerń i biel ze złotymi elementami. 

[caption id="attachment_10418" align="aligncenter" width="700"] Foto: Piotr Czaja[/caption]

Na ścianie za blatem roboczym położyłam klasyczne białe kafle Brika Arte. Ściany nad nimi, pomalowałam czarną tablicówką. Nad blatem roboczym (choć sprawne oko zobaczy, że w kuchni są też punkty świetlne na suficie) zamontowałam znalezione przez Marikę ruchome kinkiety Moniq które normalnie są kinkietami do sypialni, ale tu wpasowały się idealnie :) Żeby utrzymać kuchnię w konwencji czarno-białej, postawiłam na czarny zlew i czarną baterię Flinter z ruchomą wylewką, oraz na czarny okap nad płytą gazową.

[caption id="attachment_10417" align="aligncenter" width="700"] Foto: Piotr Czaja[/caption]

Kuchenna zabudowa to seria mebli kuchennych LUIZA z Castoramy. Klasyczne i eleganckie frezowane fronty z prostymi uchwytami, idealnie wpasowały się w klimat kuchni. 

[caption id="attachment_10413" align="aligncenter" width="700"] Foto: Piotr Czaja[/caption]

Na kuchennej podłodze położyłam samoprzylepne panele winylowe GoodHome  w czarnobiały wzór. Panele są łatwe w montażu (można je kłaść na zastaną podłogę) oraz bardzo wytrzymałe! Zamknęły ten projekt w 100% i stworzyły klimat kuchni w starej kamienicy. 

[caption id="attachment_10415" align="aligncenter" width="700"] Foto: Piotr Czaja[/caption]

Między kuchnią, a salonem, na ścianie zawiesiłam lustro na całej wysokości ściany, dzięki temu to przejście dostało trochę oddechu. W "części jadalnej" pozostawiłam stary stół bohaterów, do którego dostawiłam krzesła, każde z innej parafii :) Nad stołem zawisła nowoczesna, szklana lampa Lanila.  

[caption id="attachment_10414" align="aligncenter" width="700"] Foto: Piotr Czaja[/caption]

W salonie stanęła witryna i szafka tv z Ikea. Narożnik bohaterów, który tu zastaliśmy (i nie zmieniliśmy nawet miejsca jego ustawienia) Między wypoczynkiem, a telewizorem położyłam dywan Simp Adana, a na nim ustawiłam stolik kawowy i puf. 

[caption id="attachment_10408" align="aligncenter" width="700"] Foto: Piotr Czaja[/caption]

Ścianę za narożnikiem ozdobiłam rozetami sztukateryjnymi, które zazwyczaj montujemy na suficie, ale z Mariką kiedyś spotkałyśmy się właśnie z takim wykorzystaniem rozet na ścianie, i zakochałyśmy się w tym dekorze! :) Całość pomalowałam farbą Artane Mat w kolorze szarego błękitu. Obok sofy stanął przybornik, który zrobiłam razem z Darkiem (zapraszam do zobaczenia odcinka - może sami zrobicie sobie coś takiego w domu? :) ) A obok niego postawiłam czarno-złotą lampę podłogową Larry

Jeżeli chcecie zobaczyć jak Asia, Dominik i Marysia zareagowali na zmiany w swoim mieszkaniu, to poniżej daty i godziny emisji :) 

Powtórka tego odcinka w TVN:

  • sobota (21 marca) godz. 16.00

Emisje odcinka w HGTV:

  • piątek (20 marca) godz. 22.00
  • niedziela (22 marca) godz. 15.30
  • poniedziałek (23 marca) godz. 18.00
  • środa (25 marca) godz. 20.00
  • czwartek (26 marca) godz. 23.30

Ściskam, Do.