Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

Największy projekt jak dotąd, czyli odc. 7. „Totalnych remontów Szelągowskiej”.

Kategorie: • Autor: Komentarze ()

Ach co to był za remont!!! Niestety częściowo mnie ominął - gdyż dopadł mnie wirus - na szczęście w zastępstwie cudownie sprawdzili się Marika i Dominik - bardzo Wam dziękuję! Cieszę się, że mam Was przy sobie, i mogę na Was liczyć!!! Pomimo tych przeszkód, remont się udał, i szczerze, przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania! Jeżeli jeszcze nie widzieliście odcinka, to zapraszam na powtórki w TVN i HGTV oraz na player.pl - daty i godziny emisji, jak zawsze na końcu wpisu.

Wróćmy jednak do samego odcinka. Tym razem pojechaliśmy z całą ekipą do Góry Kalwarii, żeby zająć się domem Asi, która w wieku 23 lat zaadoptowała dzieci swojej siostry bliźniaczki. I to właśnie ta dwójka - Wiktoria i Hubert, już teraz prawie dorosłych "dzieciaków" zgłosiła Asię i jej dom do programu! Całą historię możecie poznać oglądając odcinek więc nie będę tu zdradzać więcej. Powiem tylko, że dom wymagał remontu, ale co najważniejsze wymagał stworzenia w nim przytulnej przestrzeni dla wszystkich - poza Asią, Wiktorią i Hubertem, w domu mieszka jeszcze mama Asi i babcia rodzeństwa! Ale do rzeczy, poniżej kilka zdjęć z domu Asi. Czy już wspominałam, że dom ma 200m2???? :) 

Jak widzicie dom zdecydowanie wymagał remontu. Dodatkowo, było do zaaranżowania, na cele mieszkaniowe, całe poddasze - które było poddaszem w stanie surowym zamkniętym. Dla mnie tym większa radość, bo całej mojej historii telewizyjnej, nie robiliśmy jeszcze takiego piruetu! :) 

[caption id="attachment_11285" align="aligncenter" width="700"] PARTER[/caption]

Nie dość, że zajęliśmy się całym parterem, gdzie stworzyliśmy dwie sypialnie, salon, łazienkę, kuchnię z jadalnią i korytarz (a dodatkowo stworzyliśmy piękny taras), zaaranżowaliśmy zupełnie od nowa nieużywane dotąd poddasze. Tam powstały pokoje dla Wiktorii i Huberta! 

[caption id="attachment_11286" align="aligncenter" width="700"] PODDASZE[/caption]

Zanim przejdę do konkretnych pomieszczeń, muszę to napisać - tak to był nasz największy projekt w TV. Dużo pracy, dużo problemów technicznych - jak to przy remoncie domu, ale najwięcej radości i satysfakcji z dobrze wykonanej pracy! Dziękuję całemu mojemu zespołowi: Marice i Dominikowi, Darkowi, Arturowi i ich Pomocnikom oraz Chłopcom z LING-BUD-u z Iwanem na czele. Zawsze powtarzam, że moje programy nie byłyby możliwe gdyby nie Ekipa, a ten odcinek to dowód na to, że nie są to tylko słowa! 

SALON:

[caption id="attachment_11284" align="aligncenter" width="700"] Foto: Marika Jóźwiak[/caption][caption id="attachment_11270" align="aligncenter" width="700"] Foto: Marika Jóźwiak[/caption][caption id="attachment_11282" align="aligncenter" width="700"] Foto: Marika Jóźwiak[/caption][caption id="attachment_11280" align="aligncenter" width="700"] Foto: Marika Jóźwiak[/caption]

W salonie postawiliśmy na prostotę, elegancję i przytulność. Dużo drewna i generalnie naturalnych materiałów. Dużo bieli i miękkich tkanin. Postawiliśmy wygodną i dużą, wystarczy dla wszystkich domowników, sofę z Eversberg z Ikei, z tego samego źródła są szafka tv, witryna oraz lustro nad kominkiem. Sam portal kominkowy kupiłam na stronie kratka.pl. Obok niego postawiłyśmy wygodny fotel na biegunach z westwingnow.pl W całym domu poza kuchnią i łazienką, na podłogach, położyliśmy dębowe panele WENINGER AMBIENCE  (Castorama) w kolorze naturalnego dębu. W sercu salonu, na podłodze położyliśmy dywan z Westwinga. 

SYPIALNIA ASI:

[caption id="attachment_11262" align="aligncenter" width="700"] Foto: Marika Jóźwiak[/caption]

Ścianę za łóżkiem pomalowaliśmy farbą Dulux w kolorze Boho. Łóżko i szafka to ikeowska seria Bjorksnas. Z tego samego sklepu, w sypialni Asi, wykorzystaliśmy też: kosze na kwiaty, lampę sufitową, dywan oraz szafę PAX w rudym kolorze. Lustro i poduszki kupiliśmy na balibali.pl, a drabinka, którą postawiliśmy jako przybornik, obok łóżka to Castorama

POKÓJ BABCI:

[caption id="attachment_11268" align="aligncenter" width="700"] Foto: Marika Jóźwiak[/caption][caption id="attachment_11272" align="aligncenter" width="700"] Foto: Marika Jóźwiak[/caption]

Na ścianach przy łóżku (Hauga z Ikei), przyklejona została tapeta imitująca drewno GoodHome MAYET. Na środku, w części dziennej, stanęła kanapa Ektorp. Na przeciwko stanęła szafka pod tv z serii Hemnes - z tej samej serii jest szafa, witryna oraz stolik nocny. 

POKÓJ WIKTORII:

[caption id="attachment_11271" align="aligncenter" width="700"] Foto: Marika Jóźwiak[/caption][caption id="attachment_11269" align="aligncenter" width="700"] Foto: Marika Jóźwiak[/caption][caption id="attachment_11264" align="aligncenter" width="700"] Foto: Marika Jóźwiak[/caption][caption id="attachment_11263" align="aligncenter" width="700"] Foto: Marika Jóźwiak[/caption]

Zabudowę łóżka oraz szafę wykonał Darek Stolarz. Zagłówek przy łóżku zrobiliśmy z gotowych paneli tapicerowanych STEGU. U Wiktorii postawiliśmy jeszcze sofę Soderham w jasnym kolorze, regały Havsta, biurko Hemnes. Nad częścią wypoczynkową zawiesiliśmy nowość z Castoramy, czyli lampy w 3 kolorach CROZON. W oknach zawisły zasłony Cotton Panama z Dekorii. 

POKÓJ HUBERTA:

[caption id="attachment_11278" align="aligncenter" width="700"] Foto: Marika Jóźwiak[/caption]
U Huberta, stanęło łóżko Navaro. Szafka nocna i puff pochodzą z Jyska. Dywan znalazłam na internetowej aukcji. Ledon na ścianie nad łóżkiem, oczywiście niezastąpione - TWÓRCZYWO. Zabudowaną szafkę zrobił Darek, a szafkę pod tv i biurko kupiliśmy w szwedzkiej sieciówce - seria Ravaror. Kolor na ścianie S6030-R90B z wzornika NCS. 

KUCHNIA:

[caption id="attachment_11276" align="aligncenter" width="700"] Foto: Marika Jóźwiak[/caption][caption id="attachment_11275" align="aligncenter" width="700"] Foto: Marika Jóźwiak[/caption][caption id="attachment_11283" align="aligncenter" width="700"] Foto: Marika Jóźwiak[/caption][caption id="attachment_11267" align="aligncenter" width="700"] Foto: Marika Jóźwiak[/caption][caption id="attachment_11266" align="aligncenter" width="700"] Foto: Marika Jóźwiak[/caption]

Zabudowa kuchenna, to piękna i elegancka seria VERBENA z Castoramy. Do niej dobrałam biały blat. Na podłodze położyliśmy gres szkliwiony ODYS Ceramstic - identyczny położyliśmy w łazience. Stół kuchenny to ikeowski Laneberg, a krzesła to Norraryd - z tego samego źródła. Wszystkie sprzęty kuchenne to Beko, tym razem w białej odsłonie. 

ŁAZIENKA:

[caption id="attachment_11273" align="aligncenter" width="700"] Foto: Marika Jóźwiak[/caption]

W łazience, choć mogłoby się wydawać inaczej, główną rolę odgrywają szafki z lustrzanymi frontami IMANDRA. W części "mokrej" w łazience na podłodze położyliśmy płytki WOOD ESSENCE z Castoramy. Na szafce pod zlewem/nad pralką położyłam dębowy lakierowany blat. 

SCHODY/KORYTARZ:

[caption id="attachment_11274" align="aligncenter" width="700"] Foto: Marika Jóźwiak[/caption][caption id="attachment_11279" align="aligncenter" width="700"] Foto: Marika Jóźwiak[/caption]

W przypadku tych dwóch pomieszczeń, nie mam za wiele do powiedzenia - zdjęcia mówią same za siebie - ale dodam tylko, że projekt balustrad wyrysowałam sama (podobają mi się dlatego się chwalę :) ) a wykonaniem ich zajął się Stolarz. W korytarzu, pod lustrem znalezionym w naszym magazynie, postawiłam prostą i elegancką konsolę Liatorp w kolorze białym. 

TARAS:

[caption id="attachment_11287" align="aligncenter" width="700"] Foto: Marika Jóźwiak[/caption]

Na koniec zostawiam taras. Elegancki, pełen kwiatów. Idealne miejsce do odpoczynku! Wiklinowe meble tarasowe kupiliśmy na aukcji internetowej. 

Jeżeli o czymś zapomniałam wypisując powyżej elementy wystroju (dość dużo tego wykorzystaliśmy w tym odcinku), to proszę pytajcie w komentarzach na FB - postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :) 

Zapraszam do oglądania kolejnych „Totalnych remontów Szelągowskiej” w TVN i HGTV oraz na Player.pl 

Powtórka tego odcinka w TVN:

  • niedziela (22  listopada) godz. 18.00

Emisje tego odcinka w HGTV:

  • piątek (20 listopada) godz. 22.00
  • niedziela (22 listopada) godz. 15.30
  • poniedziałek (23 listopada) godz. 18.00
  • środa (25 listopada) godz. 11.30
  • czwartek (26 listopada) godz. 23.30

Ściskam, Do.