Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

Ryzykownie, czyli salon w 6 odc DWU

Kategorie: • Autor: Komentarze ()

Bohaterka tego odcinka, kreatywna Zuza potrzebowała pomocy w urządzeniu salonu. Jak dotąd pełnił on rolę magazynu meblowego. Naszej bohaterce zabrakło pomysłu na urządzenie tej ciekawej do zagospodarowania przestrzeni.  Wstawiła do salonu wszystkie te meble, które nie zmieściły się w innych pokojach. Najgorzej 🙂 Cel – pozbyć się zbędnych gratów i wszystkich „przydasiów”.

Fot. Piotr Czaja

Salon miał stać się strefą komfortu oddającą kreatywną duszę Zuzanny. Zgodnie z jej zaleceniami postanowiłam nieco zaszaleć i „pobawić” się tą przestrzenią. Zuzia chciała mieć nieszablonowy salon, z dużą dozą wyobraźni i kreatywnym łączeniem stylów.

Fot. Piotr Czaja

Tym razem postawiłam na kolor i nie była to szarość. Użyłam farby koloru jeansowego, ponieważ, ku zaskoczeniu całej ekipy uznałam, że w tym mieszkaniu jest za dużo szarości. Tak, to byłam Ja:-)

Mogłam pozwolić sobie na pomalowanie ściany na tak intensywny kolor, ponieważ miała ona stać się tłem dla luster. Stworzyły one  zbiór różnorodnych, geometrycznych kształtów.

Fot. Piotr Czaja

Razem z Darkiem, a raczej jego lżejszą wersją 🙂 wykonaliśmy konsolę oraz wariacje na temat luster. Do wykonania konsoli użyliśmy:

  • stylizowanych nóg kupionych w sieciówce
  • grubej sklejki oraz cieńszych jej elementów, które posłużyły nam do nadania jej bardziej stylowego charakteru.

Całość pomalowałam na kolor turkusowy.

Fot. Piotr Czaja

Na starą podłogę ( linoleum z czasów PRL) położyłam dywan w wersji vintage. Takie nowe dywany, które wyglądają jak stare i zużyte są ostatnio bardzo popularna. Sama uległam ich urokowi. Stonowane zasłony kupione w sieciówce posłużyły do zakrycia całej ściany, dzięki temu mogły przechodzić z jednego okna na drugie. Na kanapie zagościły kolorowe poduszki z Dekorii, na ścianach obrazy i dekoracje w tym wykonane prze naszą bohaterkę. Całości dopełniło jak zwykle nowoczesne oświetlenie.

W salonie Zuzi umieściłam dodatkowe łóżko. To łóżko gościnne w ramach programu couchsurfing czyli serfowania po kanapach, którego Zuzia jest czynną uczestniczką.

Fot. Piotr Czaja

Zapraszam na powtórki do TVN Style:

środa  godz 21:40

czwartek godz 22:55

 sobota godz 10:15