Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

Sypialnia na dwa sposoby, czyli 1 odcinek „Metamorfoz Doroty Szelągowskiej”

Kategorie: • Autor: Komentarze ()

Nowy program w HGTV,  „Metamorfozy Doroty Szelągowskiej” to przede wszystkim odpowiedź na pytania, które zadajecie na blogu i FB. Przepraszam, nie jestem w stanie odpisywać na wszystkie wiadomości, ale pamiętam o nich i w kolejnych realizacjach pokazuję rozwiązania. I tak w MDSZ udowodnię Wam, że każde pomieszczenie można zaaranżować na kilka sposobów, bez remontu, sposobem, wykorzystując stare meble, a skupiając się na dodatkach. W nich jest moc. Wczoraj, mogliście zobaczyć 1 odcinek, który miał już swoją prapremierę w Wielkanoc. Na pierwszy ogień- sypialnia. Zapraszam 🙂

 

 

Sypialnia, którą wybrałam do metamorfozy, to przykład pomieszczenia w wynajmowanym mieszkaniu, lub w takim, w którym już nie starczyło na urządzenie wnętrza. Jest podstawa – proste łóżko i szafa bez drzwi. Jak dla mnie baza idealna.

 

Fot. Piotr Mizerski

 

Pierwsza metamorfoza to wersja ekonomiczna. Jasna i lekko romantyczna. Punkt wyjścia biel. Dużą rolę w tej aranżacji pełnią zasłony – przysłoniły rury, mało atrakcyjne okno i całą szafę. Użyłam tu białych zasłon z mięsistego materiału cotton panama z Dekorii.  Zagłówek łóżka zrobiłam własnoręcznie z białych, przyciętych na wymiar listew (w programie instrukcja krok po kroku). Literki nad łóżkiem są z mojego sklepu, a lampa kupiona na przecenie w TK Maxx.

 

Fot. Piotr Mizerski

 

Wszystkie dodatki są w odcieniach bieli lub delikatnych pastelach. Łóżko zdobią cottonballsy kupione w cottonovelove.pl. Galeria na ścianie powstała z inspiracji zielnikiem. Wiklinowy fotel jest z sieciówki.

 

Fot. Piotr Mizerski

 

Sypialnia w wersji ciemnej, to propozycja dla odważnych i lubiących spać w całkowitych ciemnościach. Styl – nowoczesna aranżacja z elementami glamour.

 

Fot. Piotr Mizerski

 

W tej wersji łóżko stanęło pod oknem. Pikowany zagłówek wykonałam własnoręcznie (instrukcja krok po kroku w programie).  Drzwi szafy wykonał Darek – co ważne, pomalowane zostały na dokładnie ten sam kolor co ściana  (szarość z wzornika NCS s 5502 r).

 

Fot. Piotr Mizerski

 

Na ścianie powstały prostokąty ze sztukaterii nawiązujące do wykończenia szafy. Ciemna tapeta z marokańskim wzorem kupiona została w markecie budowlanym. Dywan z wzorem koniczyny kupiony został w Komforcie. Stylowe lampy w TK Maxx.

 

Fot. Piotr Mizerski

 

W tych wnętrzach, choć są zupełnie różne ogromną rolę pełnią dodatki i kolory. Zmiana ścian, trochę tapety, obrazki, tkaniny i lampy – dzięki temu wszystkiemu możecie wyczarować zupełnie nowe wnętrze. Do czego Was namawiam i zapraszam na powtórki programu do HGTV:

  • poniedziałek 20:00
  • wtorek 11:00
  • czwartki 14:00
  • piątek 8:00 i 23:00

 

PS. bardzo dziękuję za możliwość realizacji zdjęć w sklepie (często tam bywam, bardzo dobry wybór tkanin i dodatków tapicerskich) „PHU” Hurtowni Tapicerskiej ul. Piaskowa 3 Warszawa.