Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

„Domowe rewolucje” odc 2, czyli finał idealny

Kategorie: • Autor: Komentarze ()

Kuchnia z wydawką, obrazek z Hello Kitty oraz szafka kuchenna zamykana na gumkę recepturkę, to tylko początek „koszmarków” w mieszkaniu Gosi i Kuby. Łazienka, która pamięta jeszcze czasy wczesnego Gierka i sypialnia bez górnego oświetlenia. Mam wrażenie, że w tym przypadku zadziałało wszystko na raz: brak pomysłu na zmianę, strach przed konkretnymi decyzjami i przywiązanie do prowizorki, która tradycyjnie towarzyszy najdłużej.

 

 

 

Głównym zadaniem było otwarcie kuchni na salon i stworzenie Gosi miejsca, w którym mogłaby realizować swoje kulinarne pasje oraz zaprojektowanie przytulnego wnętrza, które odzwierciedlałoby charakter jego mieszkańców.  To niby oczywiste, ale po doborze dekoracji w wersji wyjścowej mieszkania Gosi i Kuby, przestałam wierzyć, że tak jest. Oni naprawdę potrzebowali pomocy 🙂

Ściany: kolorem przewodnim w całym wnętrzu jest biel. Mieszkanie bohaterów nie jest duże, dlatego zastosowałam jednolitą podłogę (postarzane panele z Komfortu) we wszystkich pomieszczeniach, która optycznie powiększa przestrzeń.

 

Fot. Piotr Czaja

 

Do mieszkania Gosi i Kuby wybrałam jasne proste meble. Szara kanapa oraz fotel z Agata Meble została ożywiona kolorowymi poduszkami. Pod ścianą stanął stół w kolorze białym z Agata Meble z odnowionymi przez nas krzesłami.  Dywan z geometrycznym wzorem z Komfortu oraz stolik kawowy stworzył jedną, spójną przestrzeń wypoczynkową.

 

Fot. Piotr Czaja

 

Kuchnia w kolorze białym,  ocieplona została drewnianym blatem oraz kontrastującymi dodatkami (kuchnia powstała z połączenia z gotowych elementów z zabudową autorstwa Darka Stolarza). Okna ozdobione białą roletą rzymską z materiału Cotton Panama z Dekorii.

 

Fot. Piotr Czaja

 

Jasna sypialnia zachwyca ogromnym łóżkiem, ożywiona błękitem w postaci poduszek z Dekorii. Do tego papierowa tapeta w drzewa kupiona na aukcji internetowej oraz biała zasłona z materiału Cotton Panama. Konsola to dzieło Darka Stolarza, a lustro sceniczne wykonałam własnoręcznie (no dobra 🙂 z pomocą Darka ).

 

Fot. Piotr Czaja

 

W łazience zastosowałam dwa rodzaje płytek: śnieżnobiałe oraz imitujące drewno. Duże lustra optycznie powiększyły przestrzeń, a kolorowe dodatki nadały jej charakteru. Pamiętajmy: kubek, ręcznik czy dywan można zawsze wymienić. Tak neutralna baza daje takie możliwości.

Do.

 

 

Zapraszam do oglądania powtórek:

Na antenie HGTV Polska:

– poniedziałek, godz. 20:00

– wtorek, godz. 11:00

– środa , godz. 17:00

Na antenie TVN:

– niedziela 22/01  godz 11:00

– sobota 28/01, godz 15:30