Ładowanie
×

Salon – przestrzeń z potencjałem

zbalansowana sypialnia

Salon – przestrzeń z potencjałem

Nasze salony noszą wiele kapeluszy: oglądamy w nich telewizję, zabawiamy przyjaciół, prowadzimy rozmowy i spędzamy czas na czytaniu. Czasami pełnią one również funkcję domowego biura, pokoju zabaw dla dzieci, a nawet jadalni. Biorąc pod uwagę wszystkie te kwestie, podjęcie decyzji o tym, jak najlepiej zaaranżować salon, może być trudne, ale zastanowienie się nad tym, jakie odczucia chcesz, aby przestrzeń przekazywała w połączeniu z tym, jak będziesz spędzać w niej czas, jest solidnym sposobem na rozpoczęcie.

Poniżej przedstawiamy 5 pomysłów na aranżację salonu, które pomogą rozbudzić kreatywność.

5 pomysłów na układ salonu

Aby pokazać ci 5 różnych układów salonu, najpierw musiałem wymyślić wystarczająco wszechstronny plan piętra, który zawierałby kilka problemów/cech, które wszyscy rozpoznamy. Tutaj, długi prostokątny pokój ma centralny kominek, okna od frontu i szklane drzwi / dostęp do ogrodu z tyłu.
To duża przestrzeń, ale nie pozbawiona wyzwań. W każdym układzie starałem się wziąć pod uwagę umieszczenie telewizora (ponieważ, spójrzmy prawdzie w oczy, większość z nas nadaje temu priorytet w salonie), przechowywanie, ciągi komunikacyjne i strefowanie przestrzeni za pomocą dywanów i akcesoriów.

Twój własny dom może nie mieć salonu, który jest tak wszechstronny – to smutna prawda, że im mniejsze (lub bardziej dziwnie ukształtowane) jest pomieszczenie, tym mniej sposobów może działać jako przestrzeń. Mój własny salon/jadalnia w kształcie litery L działa tylko w jeden sposób ze względu na krótkie ściany, grzejniki i całą ścianę okien. Pomyśl więc o tych konkretnych układach jako dostosowanych do tej przestrzeni, ale zainspiruj się tym, jak możesz przemyśleć swój własny dom na wiele sposobów.

Formalny i zrównoważony

Jest to prawdopodobnie układ, o którym wielu z nas myśli, gdy rozważamy „formalny” salon: dwie małe sofy naprzeciwko siebie, stolik kawowy między nimi. Wbudowane szafki po obu stronach kominka zapewniają miejsce do przechowywania, a telewizor nad płaszczem można łatwo oglądać z każdej sofy.

zbalansowana sypialnia

Swobodny i zrównoważony

Podobny do powyższego, jest tylko nieco bardziej zrelaksowany. Dwa dopasowane krzesła oferują inną opcję siedzenia, a telewizor przesuwa się na jedną stronę kominka, ponieważ jest bardziej prawdopodobne, że będzie oglądany z sofy. Wcisnąłem też małe biurko do okazjonalnej pracy.

swobodna, wygoda sypialnia

Wiele wszechstronnych miejsc siedzących

Odchylenie sofy wzdłuż pokoju pozwala na nieco większą sofę skierowaną bezpośrednio w stronę telewizora. Dwa fotele w przeciwległych rogach można przesuwać w razie potrzeby, a pufa jako stolik kawowy może również stać się miejscem do siedzenia. Jest to zdecydowanie salon, w którym można zaprosić przyjaciół na wieczór filmowy.

wszechstronna sypialnia

Minimalizm i wygoda

Gdy komfort i styl są najważniejsze, należy ograniczyć meble, ale dobierać je ostrożnie. Sofa segmentowa, fotel i podnóżek oferują jedyne miejsce do siedzenia, ale ponieważ obie są tak wygodne, nikt nie poczuje się, jakby miał smutne miejsce.

minimalistyczna sypialnia

Poduszka imprezowa w stylu retro

Jest coś głęboko szykownego w kanapie w stylu lat 70. i pasującym do niej szezlongu, nie sądzisz? Tutaj, dla odmiany, zrezygnowaliśmy z wbudowanych szafek na rzecz wolnostojących szafek na media i szafek do przechowywania z połowy wieku. Aby dodać imprezowych punktów, dodałem wózek barowy w rogu i ponadwymiarowy stolik kawowy, idealny na wszystkie te imprezowe przekąski.

Retro sypialnia