Ładowanie
×

Pokój do pracy dla dwóch osób

Pokój do pracy dla dwojga

Pokój do pracy dla dwóch osób

Dzielenie biura może być wspaniałe! Izolacja to jedna z rzeczy, która jest bardzo trudna dla osób pracujących w domu w pojedynkę. Szansa na współpracę, pomoc w pracy lub po prostu wspólny śmiech od czasu do czasu może sprawić, że praca w domu będzie o wiele przyjemniejsza. Ale wraz z zaletami pojawiają się pewne możliwe pułapki.

Wspólne biuro

Nie jesteście dobrymi kandydatami do wspólnego biura, jeśli: jedna osoba lubi słuchać muzyki podczas pracy, a druga chce absolutnej ciszy. Oboje musicie dużo rozmawiać przez telefon w tym samym czasie.
Jedna osoba uważa, że temperatura 65º jest komfortowa, a druga drży, gdy spada poniżej 70º. Macie różne wyobrażenia na temat tego, co stanowi czyste biuro. Jeśli spróbujesz dzielić biuro z kimś, kogo styl pracy i wymagania dotyczące komfortu są zbyt różne od twoich, zamiast wymieniać się pomysłami, możesz skończyć na wyrzuceniu siebie nawzajem.

Jeśli nic z powyższych nie stanowi problemu, wspólne biuro może być dla ciebie odpowiednie. Poniżej znajduje się kilka różnych układów biurowych wraz z obserwacjami na temat tego, w jaki sposób pomagają one pracującym w nich osobom w pokojowej koegzystencji.

Styl interakcji – Niezależny

Ustawienie twarzą do siebie jest dobrym rozwiązaniem, gdy potrzeba interakcji jest minimalna. Jest to również najlepsze rozwiązanie dla każdego, kto łatwo rozprasza się ruchami drugiej osoby. Krzesła na kółkach pozwalają wygodnie przesiąść się na drugie biurko, jeśli zajdzie potrzeba wspólnej pracy.

biuro stylowe

Przechowywanie: Szuflady i schowki z boku biurek są łatwo dostępne dla każdej osoby bez zakłócania pracy drugiej.

Korzystanie z telefonu: Jeśli oboje musicie od czasu do czasu skorzystać z telefonu, im dalej od siebie jesteście, tym lepiej. Jeśli oboje musicie często korzystać z telefonu, nie jesteście dobrymi kandydatami do wspólnego biura. Nie będziecie w stanie słyszeć swoich myśli, jeśli oboje będziecie rozmawiać w tym samym czasie.

Styl interakcji

Długie biurko w kształcie litery L może działać równie dobrze, jak biurka, które są zwrócone do siebie, dla osób, które potrzebują trochę oddzielonej przestrzeni. Biurka muszą być na tyle długie, by nie uderzać w drugą osobę, gdy odsuwamy się od biurka, by wstać.

Interaktywne biuro dla dwojga

Styl interakcji – Współpraca

Siedzenie naprzeciwko siebie przy dużym biurku byłoby dobrym rozwiązaniem dla dwóch osób, które spędzają większość czasu na interakcji ze sobą. Może to być również dobry układ, jeśli obie osoby szczególnie lubią swoje towarzystwo i nie rozpraszają się łatwo. Takie rozwiązanie sprawdzi się również w przypadku dwóch osób, które nie rozmawiają zbyt często przez telefon. Byłoby to bardzo niewygodne dla dwóch osób rozmawiających przez telefon w tym samym czasie.

Klasyczny pokój do pracy dla dwojga

W tym biurze większość miejsca do przechowywania znajduje się za jednym z biurek. Okno znajduje się za biurkiem po lewej stronie. Jeśli obie osoby potrzebują częstego dostępu do miejsca do przechowywania, zbyt częste przebywanie drugiej osoby w jej przestrzeni może stać się irytujące dla osoby znajdującej się najbliżej miejsca do przechowywania. Jeśli obie osoby potrzebują dostępu do tego samego schowka, postaraj się zlokalizować go w miejscu, w którym obie osoby mogą do niego dotrzeć bez przeszkadzania drugiej osobie.

Oświetlenie:

Czy oboje czujecie się komfortowo z taką samą ilością światła? Oba biurka mają wystarczającą ilość naturalnego światła z okien i taką samą ilość światła pochodzącego z opraw sufitowych. Lampy biurkowe miałyby wpływ na oświetlenie dla obu osób.