Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

Kombinacje jajeczne, czyli czas na Wielkanoc!

Kategorie: • Autor: Komentarze ()

Święta Wielkiej Nocy to nie tylko jedzenie – choć nie ukrywam, że jest ono ważnym ludzkim łącznikiem –  czas przy wspólnym stole jest dla mnie czasem najważniejszym. Wielkanoc jak co roku spędzę z rodziną i bliskimi. Tym razem zabieram wszystkich do mnie na Warmię i tam zaszyjemy się na kilka dni – bez telewizji, bez Internetu (no dobra, Internet będę miała, ale będę się ograniczać),  tylko wspólny czas rozmów, gier i przygotowań do niedzielnego śniadania.

Zanim jednak wszyscy się zjadą, muszę choć trochę przygotować dom na przybycie gości. Nie będę was oszukiwać, z dzieckiem na ręku ciężko zaszaleć z ozdobami, ale nie byłabym sobą gdybym chociaż kilku ozdób nie zrobiła. Zacznę od ozdobienia domu. Jeżeli się nie rozleniwię totalnie, to jeszcze zrobię ozdoby na stół – pojawią się w kolejnym wpisie.

Na początek coś co zazwyczaj wykonujemy przy okazji Bożego Narodzenia – wieniec, ale czemu nie mielibyśmy przenieść tej „tradycji” na inne święta i okazje?  Tak więc wieniec na drzwi, ale można oczywiście zrobić więcej niż jeden i rozwiesić go w różnych częściach domu.

Do zrobienia wieńca będziecie potrzebować:

– sznurka
– plastykowych jajek (oczywiście możecie użyć wydmuszek, ale pamiętajcie, żeby je wcześniej wypalić w piekarniku lub przelać wrzątkiem)
– kleju na gorąco
– krążka lub pianki florystycznej
– sztucznych kwiatów – najlepiej wiosennych lub nawiązujących do zbliżającej się wiosny
– sztucznego mchu lub mchu hodowlanego (mech leśny jest pod ochroną i nie wolno go zbierać w środowisku naturalnym)
– innych ozdobników – jakiejś trawki, sianka, piórek czy co tam pod ręką macie

Krążek florystyczny powlekacie klejem i oblekacie mchem. Dajcie chwilę żeby klej dobrze złapał, a w tym czasie przyklejcie jajka do sznurków różnej długości. Jak już mech złapie to przyklejcie do niego trawki, piórka i kwiatki.

A tak prezentuje się skończony wianek. Jak pisałam wcześniej, możecie go powiesić na drzwiach, ale równie dobrze sprawdzi się na ścianie lub wiszący na kredensie, a jak nie zdążycie zrobić dekoracji stołu – to taki wianek sprawdzi się idealnie jako świąteczna dekoracja, w którą możecie np. wstawić świecę (tylko ostrożnie z ogniem – miejcie świecę i mech na oku)

Kolejna ozdoba świąteczna dużo lepiej nadająca się na stół to wielkanocna farma – oczywiście będzie pasować też na parapet albo kredens.

Tak jak w przypadku wianka będzie potrzebny mech i klej na gorąco, ale dodatkowo postarajcie się o jakąś deseczkę (może być taka do krojenia albo inny kawałek drewna – sprawdzi się też kawałek styropianu!)

Poniżej pełna lista potrzebnych elementów:

– deska/styropian
– klej
– mech (tak jak wcześniej – hodowlany albo sztuczny)
– jajka (plastykowe lub wydmuszki)
– kolorowe papiery
– marker
– nożyczki
– wata
– piórka/kolorowe sznurki

Tak naprawdę, przy tej dekoracji możecie zaszaleć i stworzyć różne zwierzęta – nie ma ograniczeń.

Krok po kroku:

Podstawa – deskę lub styropian pokrywamy klejem i przyczepiamy mech – można go dać więcej, żeby stworzyć nierówną, pagórkowatą powierzchnię. Jeżeli będziecie korzystać z deski do krojenia albo innej, której nie chcecie zniszczyć klejem to po prostu ułóżcie mech na powierzchni – tylko uważajcie przy przenoszeniu, żeby całość się nie rozsypała!

Zwierzęta – z jajek i kolorowych dodatków, za pomocą kleju, nożyczek i mazaka tworzycie zwierzęta – owce będą w całości oklejone watą, kury będą miały piórka, a zajączki uszy z kolorowego papieru. Inne gatunki musicie opracować już sami!

Na koniec wszystkie zwierzęta ustawiacie na mchu jak na pastwisku i dekoracja gotowa.

Ściskam Was przedświątecznie.

Do.