Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

Komunijne inspiracje, czyli jak uniknąć kiczu i przesady

Kategorie: • Autor: Komentarze ()

Dekoracje komunijne, to hasło, którym po wpisaniu w google grafika można straszyć dzieci 😉 Ciężkie, kiczowate, nadmiernie strojne. Mam wrażenie, że zapominamy, że jest to wyjątkowy dzień w życiu dziecka, 10 latka, a nie Panny Młodej czy Kawalera. W dekoracjach, przygotowaniach zalecałabym umiar, a inspiracji szukała w lekkości, niewinności i prostocie, która pokochają bohaterowie tego dnia. Do tego będę Was dzisiaj namawiać.

Symbolem Komunii Świętej mogą być hostia lub gołąb – Duch Święty. W dekoracjach, na kartkach pamiątkowych czy tortach pojawiają się krzyże, świece, sentencje. Niestety współczesna popkultura przysłania coś, co powinno być najważniejsze. I tak: bramy z kwiatów,  torty z Yodą w albie czy konstrukcje z tiulu i balonów niczym z wesela na 300 osób, to coś czego nie rozumiem. Proponuję, aby dekoracje komunijne były proste, lekkie i stworzone z naturalnych materiałów.

Dekoracje stołu

Słoiki ozdobione koronką lub papierową ażurową serwetką z delikatnymi białymi kwiatami to dekoracja szybka do wykonania. To także ekonomiczne rozwiązanie.

Dekoracje komunijne

Ażurowe serwetki można użyć także do dekoracji stołu, jako baza lub i do stworzenia kompozycji z serwetkami. Mogą one służyć także do zrobienia girlandy przy użyciu ledowych (nienagrzewających się) lampek choinkowych.

Dekoracje komunijne

Przestrzeń

Lubię girlandy jako dekoracje domu czy ogrodu. Niezależnie czy przyjęcie komunijne jest w restauracji, w naszym salonie czy na świeżym powietrzu – sprawdzą się. Girlandy można zrobić samemu – poniżej moja inspiracja. Czas potrzebny na przygotowanie: max 1h.

Potrzebować będziecie: nożyczek, kawałka tektury/kartonu, ołówka, sznurka, kolorowych papierów oraz kleju.

Dekoracje komunijne

Na tekturze/kartoniku narysujcie kształt gołębia i go wytnijcie.

Dekoracje komunijne

Szablon przyłóżcie do kartki i odrysujcie od niego kształt.

Dekoracje komunijne

Odrysowane gołębie wytnijcie z kolorowych kartek.

Dekoracje komunijne

Gołębie przyklejcie za pomocą kleju do przygotowanego wcześniej sznurka.

Dekoracje komunijne

Efekt końcowy zależy od ilości gołębi i długości girlandy:

IMG_20160419_113118

 

Słodycze

Myślę, że dzieci dużo bardziej cieszą się ze słodkości, niż kaczki w pomarańczach czy kremu z białych warzyw 🙂 To ich dzień, więc skupmy się na słodkim bufecie. Moda na „candy bary” przyszła do nas ze Stanów i uważam, że to naprawdę dobry sposób na kreatywne podanie słodkich przekąsek. Wiem, zdjęcia, które widać na necie wyglądają dość nierealnie, ale wierzcie mi, zaaranżowanie takiego stołu naprawdę nie jest trudne. Wymaga czasu i konsekwencji, ale jest możliwe. Potrzebujecie słoików, różnorodnych pater, trochę papieru do zrobienia pomponów, wstążek …. i pomysłu. Inspirujcie się tym co znajdziecie w sieci i twórzcie swoje kompozycję – polecam.

candy

A co do candy baru, to temat wywołany – zmierzę się z nim na dowód i niedługo wpis taki poczynię.

ściskam Do.