Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

Metamorfoza, w której wszystko się rymuje, czyli 5. odc. Dorota Inspiruje :)

Kategorie: • Autor: Komentarze ()


Wczoraj na TVN miał premierę 5. odcinek DI3. Ci z was, którzy go widzieli, wiedzą że był to odcinek pod znakiem rymowania, limeryków i dziwnych przyśpiewek - czyli odcinek artystyczny :) Na szczęście remonty wychodzą nam lepiej niż rymowanie więc w przeciwieństwie do niektórych wyskoków poetyckich, efekt końcowy jest spójny i bardzo fajny :) 

Tym razem trafił nam się stan surowy! Mieszkanie Ady, Pawła i ich syna Oliwiera, to mieszkanie dwupoziomowe w trakcie remontu! Pierwszy poziom prawie gotowy, więc w ogóle nie będę o nim wspominać. Natomiast poziom 2 to czysta tablica, która czeka aby zapełnić ją złotymi zgłoskami remontu! :) 

Głównym pomieszczeniem, które mieliśmy remontować był pokój Oliwiera - widać go na zdjęciu (lewe zdjęcie) poniżej. Sami widzicie, że nie bardzo mam co napisać o tym co zastaliśmy :) Na zdjęciu po prawej sypialnia rodziców, którą też się zajęliśmy - ale o tym poniżej :) 

Decyzję o zrobieniu sypialni podjęliśmy (dobra! Podjęłam ją z Mariką na zakupach :) już w trakcie nagrań więc nie przygotowałyśmy projektu na to pomieszczenie. 

Po rozmowie z Oliwierem, wiedziałam jakie kolory lubi i jakie chce mieć u siebie w pokoju, więc odpowiadając na zarzuty, że znowu szaro i tablicówka, powiem tak - Oliwier chciał szarości, czerni i żółtego koloru :) 

[caption id="attachment_10576" align="aligncenter" width="700"] Foto: Piotr Czaja[/caption]

Zacznę od tego, że na wszystkich podłogach na piętrze położyliśmy takie same panele drewnopodobne ABERFELDY - spójność podłogi jest bardzo istotna w przestrzeni, która łączy się ze sobą - a tak jest właśnie u naszych bohaterów :) 
Ścianę vis a vis drzwi pomalowałam tablicówką, której zachwalać wam nie muszę :) Ścianę na przeciwko oraz tę za łóżkiem pomalowałam na szaro, tym razem wybrałam ciemniejszy niż zwykle odcień i postawiłam na 2500 NCS! Pod oknem stanęło biurko zbudowane z regałów MIXXIT oraz z blatu kuchennego BERBERIS. To jest prosty patent, który możecie sami zrobić w domu - dopasowując wymiar biurka do własnych potrzeb :) Powstałą w ten sposób przestrzeń, nie tylko do nauki, ale też do zabawy (Oliwier uwielbia składać klocki) uzupełniłam o lampę podłogową ARCHITECTE z Castoramy

[caption id="attachment_10577" align="aligncenter" width="700"] Foto: Piotr Czaja[/caption]

Na czarnej ścianie postawiłam szare metalowe szafki z Ikei, obok powiesiłam huśtawkę - stolik nocny, który razem z Mariką zrobiłyśmy w warsztacie - tych, którzy nie widzieli odcinka, tym bardziej zapraszam przed telewizory (daty i godziny emisji jak zawsze na końcu wpisu) żebyście mogli zobaczyć, jaką porażkę zaliczyłyśmy z tą huśtawką :) Na ścianie między szafką, a huśtawką zawiesiłam jeszcze gitary Oliwiera - żeby miał je zawsze pod ręką. Na podłodze położyłam miękki, grafitowy dywan BLIZA w stylu shaggy. 

[caption id="attachment_10575" align="aligncenter" width="683"] Foto: Piotr Czaja[/caption]

Na ścianie za łóżkiem (ikea) przykleiliśmy piankowe panele w kształcie ulubionych klocków Oliwiera. Dobór kolorów był prosty - takie jak lubi Oliwier. A ich układ możecie dopasować sami i popuścić wodze fantazji :) Żeby zamontować panele na ścianie, wystarczy zwyczajny klei montażowy i gotowe. Efekt jak widzicie niesamowity! Panele zamówiliśmy przez internet w sklepie FOAMWALL

[caption id="attachment_10573" align="aligncenter" width="700"] Foto: Piotr Czaja[/caption]

W sypialni u Ady i Pawła postawiłyśmy z Mariką na prostotę, ale elegancką :) Ściany i skosy pomalowaliśmy na biało, na dwóch położyliśmy tapetę z imitacją desek MAYET. Wstawiliśmy wygodne łóżko oraz dwa stoliki nocne (Ikea). lampki, kilka poduszek i dwa dywaniki ze sztucznego futra - wszystko z Castoramy. I gotowe :)

[caption id="attachment_10571" align="aligncenter" width="700"] Foto: Piotr Czaja[/caption]

Jak sami widzicie udało nam się zrobić dwa ładne i funkcjonalne pomieszczenia. Jeżeli chcecie się dowiedzieć, jak zareagowali bohaterowie, to zapraszam na kolejne emisje i powtórki odcinka do TVN i HGTV: 

Powtórka tego odcinka w TVN:

  • sobota (11 kwietnia) godz. 16.00

Emisje odcinka w HGTV:

  • piątek (10 kwietnia) godz. 22.00
  • niedziela (12 kwietnia) godz. 15.30
  • poniedziałek (13 kwietnia) godz. 18.00
  • środa (15 kwietnia) godz. 20.00
  • czwartek (16 kwietnia) godz. 23.30

Ściskam, Do.