Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

Na szybko, ale z przytupem – czyli odc. 7. Dorota Inspiruje

Kategorie: • Autor: Komentarze ()

W tym odcinku udało mi się zrobić coś, czego dawno nie robiłam, a o co bardzo często pytacie czyli szybką „metamorfozę” kuchni. W 3 dni zrobiliśmy salon (wielofunkcyjny) oraz kuchnię należące do Alicji i Jacka oraz ich rezolutnych dzieciaków Wiktorii i Mateusza. Jako główne pomieszczenie do remontu, wybraliśmy salon – na nim bardziej zależało bohaterom. Decyzja o zrobieniu kuchni była spontaniczna i nieco ryzykowna, bo 3 dni to jednak niewiele na remont dwóch pomieszczeń. Ale się udało – jestem dumna i blada. I oczywiście piekielnie zadowolona, że całość spodobała się Ali i Jackowi 🙂

Na początku wyglądało to tak:

Nie będę się rozpisywać co było do zmiany, bo było prawie wszystko (w tych dwóch pomieszczeniach) ale jeżeli jesteście ciekawi szczegółów, a przegapiliście odcinek, na samym dole podaję, tradycyjnie daty i godziny powtórek.

Jak już wspomniałam salon był głównym remontowanym pomieszczeniem. Powiem wam, że jestem pod wrażeniem, ponieważ ostatnimi czasy, realizacje nie odbiegają drastycznie od pierwotnych projektów, a uwierzcie mi, że jest to powód do zadowolenia 🙂

Zdjęcie: Piotr Czaja

W salonie na większości ścian i na suficie położyliśmy białą farbę GOOD HOME – tą samą farbą pomalowaliśmy także cegłę na ścianie z TV, ale o tym poniżej. Przy oknie postawiliśmy dużą, wygodną kanapę (oczywiście rozkładaną) na której zmieści się wreszcie cała czwórka – wcześniej również było to możliwe, ale musieli się układać warstwami 🙂 Nad kanapą zawisła „mozaika” z heksagonalnych obrazków z motywami roślinnymi w stylu Jungle. W oknie zawisły zasłony z nowej kolekcji Castoramy. Zabudowę pod oknem zrobił Darek. Przed kanapą położyłam biały dywan BELLA, na którym ustawiłam dwa stoliki kawowe, które wspólnie ze wspomnianym Stolarzem zrobiłam dla bohaterów.

Zdjęcie: Piotr Czaja

W części jadalnianej postawiłam biały, rozkładany stół, a przy nim krzesła w sukienkach. Obok stanęła lampa podłogowa ECHO, obok niej zawisło lustro w białej ramie. Zabudowę, którą widzicie na ścianie obok stołu zrobił od A do Z niezastąpiony Darek. Zwieńczeniem tej części salonu okazała się lampa wisząca HILA – którą polecam wszystkim, którzy w salonie mają „ruchomy” stół, ponieważ jest mobilna – można nią manipulować w kwestii położenia oraz wysokości!

Zdjęcie: Piotr Czaja

Vis a vis kanapy zawisł telewizor. Powiesiliśmy go na ścianie, na której położyliśmy białą płytkę dekoracyjną gipsową PARMA imitującą cegłę. Pamiętajcie, żeby po ułożeniu takich płytek dopełnić je fugą (z pistoletu!!!), oraz przemalować na biało – one są oryginalnie białe, ale każda płytka jest biała inaczej od poprzedniej, więc przemalowania da gwarancję białej ściany! Ścianę obok (widać fragment na zdjęciu) pomalowaliśmy szarą farbą elewacyjną OKLAHOMA.

Zdjęcie: Piotr Czaja

W kuchni przemalowaliśmy fioletowe kafle na biało – korzystaliśmy jak zawsze przy kaflach z farby V33. Na podłodze położyliśmy panele winylowe HADAKA z serii Colours dostępnej w Castoramie. Zamontowaliśmy nowe szafki dolne z serii CITY i LENA, na których położyliśmy blat dębowy. W blacie zamontowaliśmy stalowy zlewozmywak z chromowaną baterią. Wpuściliśmy też w niego  piekarnik i płytę gazową. Oczywiście jak to w kuchni, tym bardziej takiej niewielkiej, zamontowaliśmy też szafki wiszące COOKIE&LEWIS, także w kolorze białym.  W oknie zawisła biała drewniana żaluzja COLOURS.

Zdjęcie: Piotr Czaja

Mam nadzieję, że podobała się wam metamorfoza w tym odcinku 🙂 Tych z was, którzy przegapili premiery, zapraszam na powtórki do HGTV:

  • wtorek (30 kwietnia) godz. 20.00
  • czwartek (2 maja) godz. 10.10
  • sobota (4 maja) godz. 15.00

A jeżeli jesteście ciekawi kolejnej metamorfozy, zapraszam Was do TVN w sobotę o godz. 17 oraz do HGTV w niedzielę o godzinie 22.00 – na ostatni odcinek drugiego sezonu Dorota Inspiruje!

Ściskam, Do.