Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

Wnętrza z północy, czyli Skandynawski design…

Kategorie: • Autor: Komentarze ()

Skandynawski design na dobre zadomowił się w mieszkaniach Polaków. Lubimy go za jasne ściany, drewno, proste meble oraz wygodę. Wnętrza w tym stylu są proste, funkcjonalne i przestronne. Zapraszam do obejrzenia naszej ostatniej realizacji inspirowanej stylem z północy.

 

 

 

Fot. Piotr Czaja

 

 

Styl skandynawski to przede wszystkim jasność i przestronność. Ściany, meble, a nawet podłogi są zazwyczaj utrzymane w bielach, szarościach oraz beżach. Barwy te optycznie powiększają pomieszczenia i nadają im świeżości. Do neutralnej, jasnej bazy dobrze dodać ciemniejsze elementy, np.fragment ściany w kolorze, szarym lub czarnym. Najważniejsze jednak to zachować równowagę.

 

 

 

Fot. Piotr Czaja

 

 

 

Salon przez nas zaprojektowany to miks bieli i szarości. Biała tapeta w geometryczne wzory, czarny szklany stolik kawowy oraz szara kanapa i fotel na dębowych nóżkach harmonijnie łączą się w całość. Do tego drewniane deski na podłodze, które nawiązują do natury, kolejnego ważnego elementu wykorzystywanego w skandynawskim designie.

 

 

 

 

Fot. Piotr Czaja

 

 

 

Niezwykle ważną rolę w skandynawskich wnętrzach odgrywa światło. Urządzając salon należy zadbać o kilka źródeł światła – górne, podłogowe i stołowe. Drewniano – metalowa stołowa lampka EDWARD firmy SPOTlight doświetla nam kanapę, dzięki czemu możemy przeglądać magazyny lub czytać książki. Jej uniwersalny design pasuje do niemal każdego wnętrza. Nie mogło zabraknąć tu tkanin – poduszek, dywanu, skór oraz zasłon, a także świeczników, obrazków i wazonów ze świeżymi kwiatami. Dzięki tym dodatkom zyskaliśmy domowy klimat.

 

 

Fot. Piotr Czaja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. Piotr Czaja

 

 

 

 

 

 

Fot. Piotr Czaja

 

 

 

Kuchnia w białej zabudowie jest niemal niewidoczna. Jedynym mocnym akcentem tutaj jest ściana w kolorze czarnym pomalowana farbą tablicową oraz dekoracyjny okap. Blat z konglomeratu kwarcowego Noble Supreme White marki Technistone nadaje kuchni elegancji, a równocześnie wtapia się w całość naszej zabudowy. Biały prosty stół z krzesłami rodem z lat 60 – tych oświetlony jest designerską lampą projektu Serge Mouille.

 

 

 

 

Fot. Piotr Czaja

 

 

 

W sypialni panuje spokój wszystko to dzięki neutralnym kolorom i minimalnej ilości mebli. Wygodne łóżko z wysokim zagłówkiem, proste stoliki nocne i galeria na ścianie, to prosty przepis na udane miejsce do wypoczynku.

 

 

 

Fot. Piotr Czaja

 

 

 

 

 

W łazience rządzą proste formy. Biała zabudowa pod umywalkę z blatem z konglomeratu kwarcowego odpornego na zarysowania i działanie chemikaliów od Technistone. Wygodna kabina prysznicowa z deszczownicą i gresem w geometryczne wzory, a także powiększające przestrzeń lustra. Jest czysto i nowocześnie. Drewniana zabudowa nad toaletą, nie tylko skrywa funkcjonalne szafki ale również przełamuje biel naszej łazienki.

 

 

 

 

Fot. Piotr Czaja