Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

Z inspiracji, czyli sposób na realizację marzeń

Kategorie: • Autor: Komentarze ()

Mieszkanie po rodzicach – takich przypadków w DWU przechodziliśmy już wiele. Cechy wspólne: mnóstwo pamiątek, zbieranina dodatków, ciężkie meble i duże wyzwanie. Po wyprowadzeniu się rodziców, Dorota i Magda postanowiły zmienić salon. Wiedziały czego chcą. Znalazły inspiracje, ale zupełnie nie wiedziały, jak się do tej zmiany zabrać. Czego zabrakło? Spojrzenia na całość i połączenie poszczególnych elementów w spójny projekt.

 

collaget

 

Salon był ciemny i delikatnie mówiąc – nie współgrający z gustem i temperamentem mieszkańców. Po wyprowadzeniu się starszego pokolenia, nastał czas na zamianę. Całkowitą.
 
collagep

 

Inspiracje, jakie pokazały nam bohaterki – Dorota i Magda jasno pokazują co lubią. Ciepłe wnętrze z dużą ilością dodatków, mięsisty struktur i drewna. Z tych wskazówek wybrałam kilka i stały się one punktem wyjścia do projektu. To nie jest trudne. Kiedy planujecie nową aranżację czy remont, siądźcie do komputera i znajdzie zdjęcia wnętrz i dodatków, które według was mają to coś. Wybierzcie kilka naj i z nich wybierzcie detale, które można połączyć w całość.
 

collage1

fot. Piotr Czaja

 

We wszystkich inspiracjach punktem wspólnym jest drewno i jego struktura.  Pojawiły się zrobione przeze mnie stoliki z pieńków. Ściana za telewizorem to panele ścienne Vox. Szafka pod tv – Darek Stolarz. „Kominek” – lustro plus świece to pomysł w miejscu, gdzie prawdziwa instalacja nie jest możliwa.
 

collage3

fot. Piotr Czaja

 

Narożnik i stół to Ikea. Krzesła z marketu budowlanego, a drewnianą komodę zrobił Darek Stolarz.

Czarne lampy znalazłam w Spotlight (modele: stołowa RUNE, wisząca TUBA oraz stojąca RUNE).  Zasłony i niezliczoną ilość poduszek kupiłam w Dekorii.
 

collage2

fot. Piotr Czaja

 

Metamorfoza tego salonu to dowód na to, że warto się inspirować. Szukajcie wnętrz, które wydają się wymarzone. Nie ograniczajcie się.
 
Zapraszam na powtórki do TVN Style:

– czwartek 10/11, godz. 22:55

– piątek 11/11, godz. 17:05

 
Do.