Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

20 m2 możliwości – czyli odc. 4 – Dorota Inspiruje 3!

Kategorie: • Autor: Komentarze ()


Za nami 4. odcinek Dorota Inspiruje 3! Już po tytule domyślacie się jaką w tym odcinku dysponowałam powierzchnią :) Całe mieszkanie Karoliny i Kamila ma niecałem 22 m2. Łazienkę zostawiliśmy dla bohaterów - mam nadzieję, że coś z nią zrobią, tak żeby pasowała do "nowego" wystroju pozostałych pomieszczeń :) Od samego początku wiedziałam, że muszę zrobić i salon i kuchnię więc nie będę ściemniać, że kuchnia wyszła przez przypadek. Poza tym ci z was, którzy już widzieli odcinek wiedzą, że sam salon by nie przeszedł! 

Ci z was, którzy odcinka jeszcze nie widzieli, daty i godziny emisji, znajdą jak zawsze na końcu wpisu! A teraz (spoiler alert), kilka zdjęć, jak mieszkanie bohaterów wyglądało, zanim się w nim "rozgościliśmy" :) 

Jak widzicie, na tej przestrzeni ciężko było nawet zrobić zdjęcia, na których dobrze byłoby widać całość :) Salon wielofunkcyjny z rozwalonym łóżkiem (sypialnia), z przytłaczającą "współczesną" meblościanką (salon) oraz mały stolik służący również jako miejsce do pracy (jadalnia), a do tego niepraktyczna kuchnia! Sami widzicie, że musiałam się zająć wszystkim :) 

Bohaterom zależało na wprowadzeniu loftowego klimatu. We wnętrzu jest zatem kilka odcieni szarości, które mam nadzieję, udało mi się przełamać innymi elementami i kolorami na tyle, że jest dosyć surowo, a równocześnie przytulnie.

[caption id="attachment_10535" align="aligncenter" width="700"] Foto: Piotr Czaja[/caption]

Elementem dominującym w salonie jest betonowa ściana - wykorzystałam farbę betonową PRIMACOL Mont Blanc. Pod sufitem zamontowałam styropianowe listwy dekoracyjne S8, które optycznie "wyciągnęły" salon w górę. W oknach zawisły szare zasłony oraz żaluzja. Niską zabudowę wykonał niezastąpiony we wszelkich zabudowach Darek Stolarz. Centralnym punktem salonu stała się rozkładana sofa z Ikei. Przed nią położyłam dywan ZACHARO z Castoramy, a na nim stolik składany oraz puf. Nad wszystkim zawiesiłam lampę sufitową MADALYN

[caption id="attachment_10541" align="aligncenter" width="700"] Foto: Piotr Czaja[/caption]

Vis a vis sofy, obok telewizora, postawiłam jeszcze rozkładany stolik z krzesłami (Ikea) - dzięki temu zabiegowi stworzyłam salon z jadalnią na tak małej przestrzeni :)

[caption id="attachment_10539" align="aligncenter" width="700"] Foto: Piotr Czaja[/caption]

Bardzo ważnym elementem każdego małego mieszkania jest miejsce do przechowywania. U Karoliny i Kamila postawiłam na pojemne szafy DARWIN z lustrzanymi drzwiami! 

[caption id="attachment_10540" align="aligncenter" width="700"] Foto: Piotr Czaja[/caption]

W części kuchennej nie skuwałam zastanych płytek na podłodze, ale zdecydowałam się je przykryć wykładziną pcv LENTEX w kolorze betonu. Odpowiadając na wasze pytania - dobrej jakości wykładzina nie będzie się odkształcać i nie powinny "przebijać" spod niej płytki. Oczywiście jeżeli macie bardzo głębokie fugi, lepiej je uzupełnić zanim położy się wykładzinę, żeby nie było niespodzianek :) Dzięki wyburzeniu fragmentu ściany między kuchnią a salonem, mogłam zastosować kuchenne szafki modułowe. W kuchni bohaterów postawiłam na nowoczesną serię UNIK z frontami na wysoki połysk. Na nich położyłam blat drewniany DĄB AVANGARD. Drewno, jako dodatek świetnie sprawdza się w loftowych wnętrzach. Przestrzeń między blatem a szafkami wiszącymi pomalowałam tym samym betonem co ścianę w salonie - tylko w tym przypadku, beton zabezpieczyłam impregnatem BETON PERFECT - dzięki niemu, powierzchnie będą odporne na wilgoć i tłuszcz. W kuchni i przedpokoju zawiesiłam lampę, którą wyciągnęłam z mojego magazynu - niestety nie pamiętam skąd pochodzi - może wy wiecie? :) 

[caption id="attachment_10538" align="aligncenter" width="700"] Foto: Piotr Czaja[/caption]

Jak widzicie na zdjęciu powyżej, przez wyburzenie ściany, udało mi się stworzyć miejsce do pracy dla Karoliny - tak żeby stół w "jadalni" nie musiał spełniać innych ról, niż tylko ta do której został stworzony :) Miejsce do pracy może i nie jest wielkie, ale tym zabiegiem chciałam pokazać wam, że proste rozwiązanie, jakim jest wypuszczenie blatu kuchennego "poza" kuchnię, może dać ciekawe rozwiązanie :) W części do pracy, na bacie postawiłam ramę z kratownicą, która posłuży Karolinie jako tablica inspiracji - całość zrobiłam w kilka minut - jeżeli jesteście ciekawi jak - zapraszam do zobaczenia odcinka! 

Powtórka tego odcinka w TVN:

  • sobota (4 kwietnia) godz. 16.00

Emisje odcinka w HGTV:

  • piątek (3 kwietnia) godz. 22.00
  • niedziela (5 kwietnia) godz. 15.30
  • poniedziałek (6 kwietnia) godz. 18.00
  • środa (8 kwietnia) godz. 20.00
  • czwartek (9 kwietnia) godz. 23.30

Ściskam, Do.