Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

Łazienka origami, czyli odc. 6. Dorota Inspiruje 3.

Kategorie: • Autor: Komentarze ()


Tak jak w tytule, w tym odcinku zajęliśmy się łazienką "połamaną" jak origami :) Kaja i Damian są super małżeństwem, które bardzo kreatywnie podeszło do swojego mieszkania, i z 2. pokoi (wyjściowo) udało im się stworzyć 4. pokojowe mieszkanie - nie zwiększając metrażu :) Zrobili to, nie dlatego, żeby się w mieszkaniu bawić się w chowanego, ale z potrzeby miejsca dla dzieci. Na świat za chwilę mają przyjść bliźniaki, i dołączyć do "starszej" siostry Gabrysi. Choć bohaterowie sami świetnie podzielili i zagospodarowali przestrzeń, to niestety z łazienką się nie udało, i dlatego zgłosili się do programu. 

Łazienka może nie była w najgorszym stanie, to wiedzą ci z was, którzy już odcinek widzieli, ale była bardzo niepraktyczna i niefunkcjonalna. Powiem szczerze, że nawet mnie trochę pokonała ta przestrzeń - nie zmieściłam w niej pralki. Ale mam nadzieję, że wybrnęłam z tego kłopotu cało? O tym jednak dalej :) 

Kai marzyła się wanna, choć oczywiście wanna przy trójce dzieci to idealne rozwiązanie, Kaja chciała mieć też miejsce, w którym będzie się mogła choć przez chwilę zrelaksować jak już bliźniaki pojawią się na świecie. Wcale wie nie dziwię :) 

Ci z was, którzy już widzieli odcinek, wiedzą, że metamorfozie poddałam też salon bohaterów - i tam też wstawiłam pralkę z suszarką - nawet jak na mnie to dość niekonwencjonalne rozwiązanie, ale mam nadzieję, że choć może wydać się mało praktyczne, to jednak bohaterowie je docenią? :) Ale wróćmy do łazienki!

[caption id="attachment_10644" align="aligncenter" width="683"] Foto: Piotr Czaja[/caption]

Oczywiście w łazience stanęła biała, klasyczna, wanna. Na ścianie nad wanną (i jeszcze na tej z kolumną prysznicową), położyliśmy piękne, szkliwione kafle MONTBLANC w odcieniach błękitu i granatu.

[caption id="attachment_10643" align="aligncenter" width="683"] Foto: Piotr Czaja[/caption]

Resztę ścian pomalowaliśmy na odcień, który uzyskałyśmy po zeskanowaniu płytki w spektrometrze - urządzenie takie znajdziecie w każdej Castoramie, na dziale z farbami. Pozwala ono zeskanować kolor, prawie z każdej powierzchni, czy przedmiotu - z ulubionej poduszki, zabawki, czy z kawałka mebla - i stworzenie farby właśnie w takim kolorze. Nam spektrometr wskazał taki odcień, i taki wykorzystałyśmy na ścianach w łazience :)  Na ścianie vis a vis umywalki zawiesiłam dwie, piękne, kolorowe grafiki kupione w DESENIO, które cudownie uzupełniły to wnętrze, nadając mu bardziej artystycznego klimatu.  

[caption id="attachment_10644" align="aligncenter" width="683"] Foto: Piotr Czaja[/caption]

Na podłodze, i na wannie, położyliśmy biały, szkliwiony gres SUPER SNOW. W łazience znalazła się też, oczywiście toaleta i umywalka - tu klasycznie postawiłam na biel. Pod umywalką zawisła szafka IMANDRA w kolorze antracytowym. Nad umywalką zawiesiłam dwie (w kolumnie) szafki z tej samej SERII, z lustrzanymi frontami - żeby jakoś powiększyć łazienkę :) 

[caption id="attachment_10642" align="aligncenter" width="683"] Foto: Piotr Czaja[/caption]

Na umywalce ustawiłam potrzebne w każdej łazience utensylia - które znajdziecie w Castoramie. We wnęce nad miską toaletową zamontowaliśmy jeszcze jedną antracytową szafkę, żeby zwiększyć w łazience przestrzeń do przechowywania - w końcu przy trójce dzieci - przechowywanie jest na wagę złota :) 

[caption id="attachment_10639" align="aligncenter" width="700"] Foto: Piotr Czaja[/caption]

W salonie, przemalowaliśmy beżowe ściany na szarość i biel. Wstawiliśmy dwie rozkładane kanapy (Ikea). Na ścianie vis a vis wejścia zawiesiliśmy galerię zdjęć - jak zrobić taką "przemyślaną" galerię - pokazuję w odcinku, więc zapraszam ciekawskich :) Półka na książki w kształcie drzewa, oraz  stół bohaterów, zostawiliśmy w tym samym miejscu. W oknach zawiesiliśmy białe zasłony, które rozjaśniły wnętrze. Dywan oraz ułożone na kanapach poduszki kupiłyśmy z Mariką w CASTORAMIE

[caption id="attachment_10640" align="aligncenter" width="700"] Foto: Piotr Czaja[/caption]

Stolik Kai i Damiana wpasował się do tego wnętrza w 100%. Ustawiłam na nim zrobione z Mariką w warsztacie wazony ze szklanek.  

[caption id="attachment_10655" align="aligncenter" width="683"] Foto: Piotr Czaja[/caption]

Zabudowę wokół telewizora zrobił Darek Stolarz. I właśnie w tej zabudowie znalazła się pralka i suszarka (podłączenie do wody było dość proste, ponieważ za ścianą znajduje się kuchnia więc mieliśmy łatwy dostęp do hydrauliki). Tak jak wspomniałam na początku, może wstawienie do salonu pralki i suszarki, nie jest tym rozwiązaniem, które jako pierwsze przychodzi człowiekowi do głowy, ale w mieszkaniu Kai i Damiana sprawdziło się :) 

Jak sami widzicie udało nam się zrobić dwa ładne i funkcjonalne pomieszczenia. Jeżeli chcecie się dowiedzieć, jak zareagowali bohaterowie, to zapraszam na kolejne emisje i powtórki odcinka do TVN i HGTV: 

Powtórka tego odcinka w TVN:

  • sobota (18 kwietnia) godz. 16.00

Emisje odcinka w HGTV:

  • piątek (17 kwietnia) godz. 22.00
  • niedziela (19 kwietnia) godz. 15.30
  • poniedziałek (20 kwietnia) godz. 18.00
  • środa (21 kwietnia) godz. 20.00
  • czwartek (22 kwietnia) godz. 23.30

Ściskam, Do.