Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

Opuszczamy podwodny świat, czyli odc. 5. „Dorota Inspiruje”

Kategorie: • Autor: Komentarze ()

W piątym odcinku, na tapet wzięliśmy pokój dziecięcy. I jak to mamy w zwyczaju, skoczyliśmy na głęboką wodę. Zajęliśmy się pokojem aż trójki dzieci! Jak sami widzicie (po poniższych zdjęciach) trochę dosłownie użyłam zwrotu o skakaniu do wody – ponieważ trafiliśmy do podwodnego królestwa, dodatkowo zamieszkałego przez wszystkie zabawki świata 🙂

W tym odcinku demolki nie było, ale uprzątnięcie pokoju przed metamorfozą zajęło nam równie dużo czasu, co burzenie ścian. Głównym założeniem było uporządkowanie przestrzeni, tak aby stała się funkcjonalna i przyjazna dla całej trójki małych bohaterów.

Na projekcie, jak widzicie, wszystko się udało. A teraz sukces „projektowy” zweryfikuje życie 🙂

Zdjęcie: Piotr Czaja

Po wyniesieniu wszystkiego, zabraliśmy się za malowanie ścian i sufitu. Tu zastosowałam klasyczną paletę, czyli biały sufit i szare ściany. Tylko przy łóżeczku najmłodszego rezydenta zdecydowałam się na błękit na ścianie (tamten kąt będzie widoczny na zdjęciach poniżej). Zmieniłam też drzwi. Zrezygnowałam z ciemnych brązowych, na rzecz kredowo-białych drzwi TORENO. Niestety, choć w pokoju zaplanowałam duuuuużo przestrzeni do przechowywania, to ilość gier i zabawek mnie pokonała i musiałam nad drzwiami stworzyć pawlacz – nie wiem czy nie jest to pierwszy pawlacz w historii wszystkich programów, które robiłam? 🙂 Na podłodze położyłam szarą, miękką wykładzinę ARRIBA, którą od ścian odcięłam, prostymi listwami przypodłogowymi.
Po lewej stronie postawiłam łóżko piętrowe dla starszego rodzeństwa (znalezione w internecie) – znając życie, dzieciaki będą się kłócić o to kto gdzie śpi, więc postawiłam na płynny podział stref – za pomocą obrazków z jednorożcami dla dziewczynki, i z klasycznym Disneyowskim motywem dla chłopaka, oraz dzięki zróżnicowanej kolorystyce dodatków (poduszek i narzut).

Zdjęcie: Piotr Czaja

Dalej na ścianie, obok łóżka, stanęła zabudowa wykonana przez niezastąpionego Darka Stolarza. Łóżeczko dla najmłodszego też znalazłam w sieci. Wspomnianą wcześniej ścianę pomalowałam na niebiesko kolorem Baby Blue.

Zdjęcie: Piotr Czaja

Na ścianie nad łóżeczkiem zawiesiłam drewniany statek, który Darek wykonał własnymi rękami (śledźcie profil Darka na FB – już niedługo ruszy strona, na której będziecie mogli zakupić niepowtarzalne egzemplarze jego marynistycznych dzieł!)

Zdjęcie: Piotr Czaja

W oknie zawiesiłam zasłony z nowej kolekcji Castoramy – powinny być dostępne po świętach, więc polecam ich stronę 🙂 Dodatkowo zawiesiłam także białą drewnianą żaluzję – dzięki niej będzie można regulować dzień i noc w pokoju dzieciaków. Na parapecie stanęła ledowa lampka nocna – KRÓLIK. Powiem, wam, że sama kupiłam sobie pandę z tej serii 🙂
Pod oknem postawiłam białe regały FORM MIXXIT, z białymi pudełkowymi wypełnieniami.

Zdjęcie: Piotr Czaja

Vis a vis łóżeczka i szafy, stanęło biurko zrobione przez Darka. W znanej wszystkim 🙂 sieciówce kupiłam krzesła w różnych kolorach. Na biurku stanęły białe lampki biurkowe DROIDE z serii Colours. Nad biurkiem zawiesiłam zrobione z bohaterami ramkowe przyborniki, jeden z wypełnieniem korkowym, a drugi ze sztuczną trawą. Półki na zabawki i książki, które widzicie po lewej stronie biurka – zrobił Darek. Muszę przyznać, że Darecki się narobił przy tym odcinku.

Zdjęcie: Piotr Czaja

W łazience, którą jak już pewnie wiecie, zrobiliśmy w ramach niespodzianki – zmieniłam szafki na szarą podumywalkową IMANDRĘ oraz na duże wiszące lustrzane szafki z tej samej serii. Nad wanną zawiesiłam pasującą kolorem do szafek zasłonę COOKE&LEWIS.

Zdjęcia: Piotr Czaja

Uzupełnieniem dla metamorfozy łazienki były dodatki, obrazki, koszyki białe plecione i szare materiałowe. Nad wszystkim tym zawisła biała lampa SINGLE.

Mam nadzieję, że podobała się wam metamorfoza w tym odcinku!? Jeżeli macie jakieś pytania odnośnie elementów wyposażenia, lub materiałów – pytajcie pod tekstem. Tych z was, którzy przegapili odcinek, zapraszam na powtórki do HGTV:

  • wtorek (16 kwietnia) godz. 20.00
  • czwartek (18 kwietnia) godz. 10.10
  • sobota (20 kwietnia) godz. 15.00

A jeżeli jesteście ciekawi kolejnej metamorfozy, zapraszam Was do TVN w sobotę o godz. 17 oraz do HGTV w niedzielę o godzinie 22.00!

Ściskam, Do.