Kontakt:

Biuro projektowe:

Joanna Święcka
kontakt@szelagowska.studio
+48 577 264 777

Management:

Maria Grzesiak
maria@maniadesign.com.pl
+48 530 117 276

Ważne – nie przyjmujemy zgłoszeń do programu!

Castingi do programów z moim udziałem prowadzą kanały:  TVN, HGTV oraz TVN Style. Informacji szukajcie tu: hgtv.pl/castingi,3567,n 

Rzeźnia, czyli moja warmińska łazienka w 4 odc MDSZ

Kategorie: • Autor: Komentarze ()

Długo zastanawiałam się na wyborem łazienki, by pokazać jak bez kucia i ciężkiego remontu zmienić to pomieszczenie. Łazienka to przestrzeń, której metamorfoza kojarzy nam się z masakrą – pyłem, brudem i niekończącymi się problemami. W ostatnim odcinku MDSZ pokazuję, że wcale tak nie musi być. Ważny jest punkt wyjścia.

 

Fot. Piotr Mizerski

 

 

Neutralna baza (wiem, powtarzam to często) jest najważniejsza. Pamiętajcie – projektując łazienkę wybierzcie proste płytki i unikajcie mocnych dekorów. Te na pewno znudzą się Wam po kilku latach i remont zacznie się od początku. Moja łazienka, pieszczotliwie zwana rzeźnią, powstała trochę z przypadku. Nie miałam pomysłu i czasu, aby się nią zająć (tak, nawet mnie czasami się to zdarza), więc wybrałam najtańsze białe kafle z sieciówki. Dzięki temu mogę zrobić z tym wnętrzem wiele.

 

 

 

Fot. Piotr Mizerski

 

 

Pierwsza metamorfoza, to wersja ekonomiczna. Na skosie położyłam tapetę w deski (do kupienia w każdym markecie budowlanym). Zabudowę pod oknem uzupełniłam bielonymi skrzynkami po owocach kupionymi w moim ulubionym komisie meblowym Sezam w Biskupcu. Zabudowę wykończyłam zasłonką w pasy. Na oknie pojawiła się rzymska roleta w mocną kratę z Dekorii.

 

 

Fot. Piotr Mizerski

 

 

Klimatu tej łazience nadają dodatki: płasko tkany dywan odpowiedni na taras i do łazienki (odporny na wilgoć, łatwy w utrzymaniu), zrobiony własnoręcznie wieszak i galeria obrazków o zabawnym przekazie.

 

 

Fot. Piotr Mizerski

 

 

Druga metamorfoza wymagała większego przygotowania i pomocy Darka oraz Romana. Nadal jednak – nie kuliśmy, nie brudziliśmy i nie robiliśmy rewolucji. Rzeźnia stała się turkusowym królestwem.

 

 

Fot. Piotr Mizerski

 

 

Tapetę zastąpiła szara ściana – farba do łazienek o mocnym kryciu i intensywnym kolorze. Na ścianie obok położyłam – z pomocą Darka i Romana płytki lvt Harvey Maria o mocnym wzorze. To produkt podłogowy, ale można go również użyć na ścianach. Jest odporny na wilgoć i jest naprawdę łatwy w kładzeniu. Pamiętajcie tylko, że tak mocny wzór jest dobry do łazienki z prysznicem, ale do tej z wanną, gdzie spędzacie więcej czasu wybrałabym inny z wielu dostępnych.

Do zabudowy pod oknem Darek dodał drzwiczki, a całość, łącznie z blatem zyskała szary kolor.

 

 

Fot. Piotr Mizerski

 

 

Zasłonę prysznicową zastąpiłam szybą na wymiar.

 

Fot. Piotr Mizerski

 

 

W łazience pojawiły się dodatki w stylu vintage: przecierane krzesło i dwa lustra – jedno stylizowane, drugie przerobione przeze mnie. Tak, tak druga metamorfoza wymagała więcej pracy, ale myślę, że było warto.

Do.

Zapraszam na powtórki programu do HGTV:

  • czwartki 14:00
  • piątek 8:00 i 23:00